Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

PRVNÍ VÍKEND LISTOPADOVÝ pro mě začal již v pátek a to

2014-11-02 13:55:34

v chovatelské stanici CEDERIKON, kde mají právě nyní 10 štěňátek peruánů středních ve věku 4 týdnů. Na návštěvu jsme jely společně s majitelkou krycího pejska a tatínka štěňátek s paní Laďkou Hubáčkovou. A protože jsme jely ještě několik km za Nymburk vyjížděly jsme z Brna u v půl jedenácté. U štěňátek jsme byly po třinácté hodině, chovatelka nás už čekala a my se vrhly do chování , rozmazlování a následně do fotografování. Se štěňátky včetně mámy jsme se ještě  pomuchlovaly  a okolo sedmnácté vyrazily směr Brno. A protože ještě některá štěňátka nemají své budoucí páničky tak se na ně můžete podívat a informovat se:  www.cederikon.com nebo také na FACEBOOKu, když pohledáte: F Litter Cederikon - Perro sin Pelo del Perú.

Sobota 1.11.2014 byla vzdělávací  -  zúčastnila jsem se přednášky s paní Kateřinou Novosadovou o krmení pejsků přirozenou stravou, kterému se jinak říká BARFování. Přednáška byla velice zajímavá, i když nás bylo málo, dotazů bylo opravdu mnoho hlavně od začínajících s BARFováním. Z granulí jsem na krmení přirozenou stravou přešla na doporučení veterinářky před více než-li 6 lety s Holíkem, který má Helicobakter. Z původně vařeného masa začal po krátké době dostávat i maso syrové cca po 1/2 roce byl již krmen pouze syrovým masem s příslušnými přílohami a Holíkovy problémy s trávením se objevují již velmi zřídka. I když krmím přirozenou stravou dlouho, novinky jsem se dozvěděla.

 

Neděle 2.11.2014 byla pro mě vyvrcholením tohoto různorodého víkendu. I když  počasí bylo velmi nepříznivé, mrholilo a byla skutečně vlezlá zima na kynologickém cvičišti KK VFU se dnes skládaly zkoušky podle NZŘ  Účast nebyla velká,  rozhodčím byl pan Slavomír Bořuta Těchto zkoušek se znovu zůčastnila i Šmoulička (Jannet Nort Brun).

Zkoušku  ZZO složila – prospěla, chyběl jí nějaký ten bodík, aby  prospěla výborně. Jsem ráda, že ustála jak pana rozhodčího,  tak veškeré rušivé vlivy, kterých nebylo málo, protože cvičiště Nový Dvůr je hned vedle křižovatky několila silnic. Poslušnost sice nebyla tak dokonalá jako minulých  zkouškách v Blansku,   ale hlavně, že ji nic nerozhodilo tak, aby zpanikařila a utekla ke svému druhému domovu – autu.