Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

První adventní poklidný víkend (28.11.-30.11.2014)

28-11-30-11-2014

Pátek * návštěva Vysočiny a první poprašek sněhu - Lima si jej hodně užívala

Sobota * teploty okolo nuly a Šmoulinka v doprovodu Cuzko opět na cvičáku ve Šlapanicích, obě holčinky si zacvičily, Cuzko v novém overalu si projela něco z toho co umí, i když se jí moc nechtělo, přeci jen bylo vlezle. Opět se snažila navštívit všechny batohy a batůžky u kterých vyčmuchala něco na zub. Tentokrát jsem byla víc ve střehu a moc ji to nevyšlo, a tak cupitala co chvili odpočívat do připraveného kotce.Šmoulinka také ve svém slušivém overalku si procvičovala odložení za chůze jak v sedu tak v lehu, a taky přivolání, mezi tím si pohárala s míčkem. Udělala pár revírů, které miluje, proběhla všechny překážky, jen ta skočka výška 1 m ne a ne.
Doma nám zatím začaly  rozkvétat  orchideje, které manžel pěstuje na okně a taky pěkně jako každoročně "kvetou" vánoční růže. Na štědrý den budou fakt úžasné.

 

Neděle * první adventní * na dveřích visí vánoční věnec, na mnoha místech rozsvěcovaly vánoční stromy a já se byla podívat na děti z místní Základní školy v Ostopovících, které nadcházející adventní čas přivítaly vánočními písněmi a říkankami,v doprovodu svých učitelů. Já stála v davu přihlížejících a okolo mě se nesla příjemná vůně svařeného vína, skořice, grogu a úžasná předvánoční pohoda. Byla to příjemná tečka za poklidným víkendem.