Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Třetí adventní víkend - trochu jinak ?

2014-12-14-13

SOBOTA - v 10.00 praktická lekce s Františkem Šustou k přednášce Trénink je rozhovor - zúčastnila jsem se i s mojí Šmouličkou. Bylo nás 6 týmů, každý s jiným problémem, většnou problém s pejsky - strach ze střelby, strach o psovoda, hlídání si pánika, pamlsků, nezvladatelnost na agi, hysterická panika. Probírali a řešili jsme jednotlivé problémy.

Neděle - hned o ½ sedmé jsem vezla manžela na burzu ptáků do Přerova, nu a brali jsme s sebou některého z peruánů,  dnes to byla Šmoulička s Cuzko, ta první ležela připravena u dvěří.  Pro Šmouličku to byla opět velká neznámá a proto velká příležitost k další socializaci prostředí. Na burze jsme byli něco po 7 hodině a protože se jedná o jednu z největší burz s okrasným ptactvem nejen v ČR, ale i okolních zemích, tak zde bylo náležitě plno. Holky se vrhly do víru burzy, vše je zajímalo, hlavně králíci, slepice a nepřeberné množství okrasných ptáků. Také naše fenečky vzbudily trochu pozornosti, někteří si je hladili, 

 

V obrovském pavilonu, kde byli samí okrasní papoušci se Šmoulinka chovala  úžasně, zvládla bez problémů pobyt v přeplněném  pavilonu, komunikaci s lidmi, i pohled na papoušky pohybující se v klecích. Venku ne prostranství před pavilonem bylo nespočet stánků, na kterých prodejci nabízeli naprosto všechno. Obě holčiny sice trochu táhly na vodítku, protože je zajímali hlavně králíci a slepice, taky všechno chtěly očichat. Cestou k autu už kráčely, byly opravdu unavené, a to je čekalo ještě odpolední  hromadné venčení.  

Ve 14 hodiny sraz na Velké Klajdě – sešlo se nás celkem 9 psovadů s 19 pejsky, kteří spolu super vycházeli, všichni pejsani nikam daleko neodbíhali, jen tak okolo nás. tempo nebylo vysoké, takže bez problémů stačili i 14-ti letý Holíček a téměř13-ti letá Inka. Po téměř dvou hodinové vycházce jsme se vraceli značně unaveni k autům.  Byl to super výpadek z předvánočního běsnění. Fotodokumentace bude na facebooku.