Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Klubová výstava KCHN ČR - Praha

03.05.2014 - 21:16:45

 

03.05.2014 - Dnešní den byl absolutní debakl naší Šmouličky (Jannet). Celé to vlastně začalo hned při příchodu na výstaviště - špatně nám poradila děvčata od katalogů, pak i ve výstavní kanceláři, kde jsou kruhy KCHN pro KV. A tak jsme strávily celých 20 min běháním z jedné haly do druhé, ale nakonec jsme potkaly předsedky klubu paní E. Linhartovou, která nám poradila a my kruhy klubové výstavy konečně našly. Šmoulička se neseznámila s výstavním kruhem před výstavou, což bylo pro ni špatně. Na řadu šla jako 19 peruánský naháč, před vstupem do kruhu si Šmoulu zálibně prohlížel pan rozhodčí , vypadalo, že se mu i líbí, to ovšem netušil , že on se jí nelíbí vůbec, že to nebude jen tak. Běhání  Šmoulu  viditelně nevzalo. Nejvíc ji zajímal nový koberec, v momentě, kdy přišel k ní rozhodčí, aby se podíval na zuby Šmoula zpanikařila,  já samozřejmě s takovou reakcí vůbec nepočítala  a tak Šmoula vzala do zaječích, vůbec mi nebylo dobře, za celou moji výstavní 18-ti letou karieru mi poprve zdrhl pes z kruhu. Sice okolí zjistilo jak máme úžasné přivolání, nic méně v momentě, kdy se blížil rozhodčí znovu, Śmoula znovu chtěla prchat, protože s psem její velikosti se ne až tak dobře na výstavní vodítku manipuluje a já udělala několik školáckých chyb, Šmoulička  nebyla posouzena. Výsledek byl spravedlivý.

A protože jsme čekaly na Lucku G. která bojovala v OB-3 o postup na Mistrovství světa ve Finsku, tak jsme měly hodně času na pohlídku stánků, setkání s dalšími peruány, povídání, závěrečné soutěže a taky jsme viděly část zkoušek OB-1, obedience se mi moc líbí, tak, že budeme pokračovat v tréninku, ale k tomu nás čeká veliký úkol - splnit Českého šampiona.  Šmoula byla už tak unavená, že zalehla a zkoušky prospala stejně jako celou cestu domů. I když vystavování nestálo za nic, několik fotek najdete ve fotogalerii:   http://www.hairlessbrno.com/fotogalerie_detail.php?id=150