Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

BLACKY, BERENIKA a BRISS (Jed) - náš vrh B slaví 10 ROKŮ

18.05.2014 - 08:56:44

 

 

Milý Blacky Jedíku (Brissi) a Bereniko, přejeme mnoho a mnoho šťastných chvil se svými paničky, no prostě  KRÁSNÉ NAROZENINY !!!!!! HAPPY BIRTHDAY !!!!!!!!!!!

Něco bližšího :  bylo by špatné nepochlubit se tak úžasným vrhem. Na svět přišla 3 štěňátka a každé naprosto jiné, nikdo by nehádal, že jsou od jedněch rodičů. První se narodil  Briss (Jedík) jako naše první rezavé štěňátka, dost mě to vyděsilo, na první pohled  nic ze svých rodičů,   druhá přišla na svět chlupatá fenečka Berenika,  taková malá písková kulička a jako poslední se narodil Blacky, úplně holý ocelový klouček.   Moc jsme se snažili zajistit krásnou budoucnost těm maličkým. Bohužel s některými si osud krutě zahrál.  

Briss (Jedík odjel v 9-ti týdnech do Č. B.) z ošklivého káčátka se vyloupl krásný sebevědomý pes,  získal mnoho výstavních úspěchů, ten poslední veliký včera  mnohokrát se o něm psalo v různých časopisech, byl v mnoha televizních pořadech, stále úžasně reprezentuje naši chs , a za to moc děkujeme jeho majitelce Kristýnce.   Briss se stal otcem 6 vrhů, z nich je mnoho štěňátek v zahraničí, je už také několikrát dědečkem..

Berenika odcestovala na Slovenko do chs  k mnoha pejskům,  i když se o ni majitelka řádně stala v r. 2009 vznikl problém a majitelce byly všichni psi odebráni, skončili v útulku Slobody zvierat, je so dnes  velmi sporné proč. Probíhala dlouhá soudní řízení, soudy nám slibovali, že si Bereniku můžeme odkoupit zpět, nestalo se a  jednoho dne i tuto krásnou chlupatou peruánku s úžasným původem odvezli snad do Rakouska, snad  k Německým majitelům.

Blacky jako poslední z vrhu, ve 3 měsících odjel za Berenikou do chs na Slovensku, byl spoluvlastnictví s majitelkou, s tím, že bude žít na Slovensku, po 3 letech se k nám vrátil a u nás na štěstí pro něj zůstal,  právě v roce, kdy jeho sestřička skončila v útulku, získal titul Světový vítěz 2009, získal také mnoho dalších titulů jak výstavních tak ve sportu a to jak na Slovensku, tak v Česku.  

Stal se 8-krát otcem, jeho štěňátka jsou rozeseta v mnoha státech ,  někteří jsou  Světoví vítězové, stal se už mnohokráte i dědečkem.. Blacky stejně jako jeho bráška Briss (Jed) si užívá spokojeného stáří.