Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Náš pracovní víkend končil * Dobrým ránem * v pondělní ČT 2

02.06.2014 - 10:05:30

 

Víkend začal  31.05.2014 *   na našem domovském cvičáku ve Šlapanicích,  tentokráte jsem s sebou brala nejen Šmoučku ale i Cuzko,  protože měl být odpoledne "Den dětí" a to většinou bývá nějaké to předvádění s pejsky.  Holkám jsem vyčistila kotec, dostaly nové deky, po ranním běhání a prozkoumávání cvičící plochy, Šmoulička zamířila do kotce a Cuzko s dalšími 9 pesky na zkoušení.  Ve 13 hodin se otevřely brány pro děti, já skončila na jednom ze stanovišť, s kolegyňkou Yvonkou jsme dostaly na starost posuzování šikovnosti těch nejmenších do 4 let. Bylo to moooooc zajímavé, ne všechny děti se snažily, ne všechny byly šikovné v házení klubíček do plastové bedničky, ale sladkou odměnu dostaly všichny.  V 15 hodin byl konec odměňování a přijela policejní auta, také hasičská , vše s patřičným randálem, a policisté i hasici předváděli svoji práci. Pak jsme nastoupili my psovodi se svými miláčky.  To Cuzko už velmi dobře zná, i když jsem ji téměř po roce vytáhla , všechno dobře zvládla, byla moc šikovná. Ve 4 hodiny odpoledne, krátce po přistání záchranářského vrtulníku  jsme i se Šmouličkou odjížděly směr Černá Pole. Tentokráte všechno ustála velmi dobře i Šmoulička. Holky byly tak unavené, že zalehly a do večeře o nich nikdo nevěděl.

01.06.2014 * neděle  * jsme se Šmouličkou měly na odpoledne naplánované  párové coursingové tréninkové běhy a k tomu jsme potřebovaly někoho do páru a byl to Blacky, se kterým Šmoulička už jednou v páru běžela.  Běhání bylo super, Blacky je velice pohodvý klidný  i na svůj věk 10 roků běží krásně,  Šmoulička honila střapec jako by jí šlo o život, dokonce s pořádným kotrmelcem krásně oba běhy zvládla. Mezi běhy jsme si udělali malou procházku do přilehlých lesů, hlavně taky, aby Šmouličku neranilo, protože štěkala a štěkala, ona si asi myslí, že mezi běhy se to musí.  Trénik šel docela rychle a my byli už v půl čtvrté zase doma.

02.06.2014 - závěr krásného víkendu byl dnes ráno, kdy jsme byli televizí ČT 2 pozváni do Dobrého rána na povídání o naháčích a jejich vhodnosti pro alergiky.  Protože jsem nikdy v přímém vysílání nebyla, nabídku jsem přijala a v 5.45 hod jsem už byla v Brněnském studiu ČT 2 i s Inkou, Blackym a Cuzko.  Pejskové se všem moc a moc líbili, všichni si je osahali, potkali jsme i pána s alergiií. Celé vysílání bylo opravdu velmi příjemné.  a vy se na něj můžete také podívat a to na :  http://www.ceskatelevize.cz/.../330119-nahaci-pro-alergiky