Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Zajímavá druhá půlka týdne i s víkendem

08.06.2014 - 20:46:25

ČTVRTEK s Laďkou H. u vrhu E - Sangre de Huando - všechna mláďátka jsou krásná, navštívila jsem mnoho chs, mnoho vrhů, kdy přiběhlo tak 5 - 6 štěňátek muchlovat se i do náručí je všechna poberete najednou, i svého favorila najdete hned,ale tady najedou je jich tolik a všechna krásná a vy hledáte právě toho z internetu, zkoumáte, které je to čilejší, to rezervovanější, právě to tam asi není, protože všechna se na vás sesypou a všechna chtějí být první v náručí, všechna jsou tady přece na mazlení . . . . . . . Bylo to krásné odpoledne. (foto: nahaci.rajce.idnes.cz)

 

PÁTEK s malinkou Janinkou  - triky, tyto výcvikové hodny Šmoulička miluje a tentokrát  jsme se potkaly i s Klashem a jeho paničkou, taky tam byla veliká kamarádka Šmouličky krátkosrstá  kolie  Šerinka,  obě honily Klashika, a ten radostně před nimi utíkal,  chvilkami jsme i trénovaly nové triky, pro mě to jsou velice zajímavé a poučné hodiny.

SOBOTA  od 9.oo hod na cvičáku ve Šlapnicích, tentokráte Šmoulička neměla žádný problém , i když se cvičením to ještě nebylo to pravé a tak se pocvičila Cuzko, Šmoulička skončila v kotci a bylo jí tam dobře, po 11 hodině jsme opustily cvičák, začínal velký pařák a doma jsme pobraly ostatní pejsky a hurá na vysočinu na naši maličkou chaloupku.  Nu, mě čekala práce přerostlou s trávou, ale protože sekačka je hotový buldozer, tráva byla rychle posekaná a šlo se na vycházku přes řeku a lesem , hodiny ubíhaly a hned bylo po 18 hod a my se sbalili a vrátili do Brna , protože v neděli nás čekalo s Cuzko velmi náročně odpoledne – dvě předáděcí akce. Pro Cuzko již poslední.

NEDĚLE -  ranní více než hodinová vycházka v Lužánkách - krásně svěže a prázdno - takové jsou Lužánky jen o víkendu a hodně brzy ráno. Nu a ve 12 hodin jsem odjížděly s Cuzko a Šmouličkou na předváděčky, první byla už v 13 hod v Holubicích Po výcviku si s pejsky pomuchlaly i děti a přivedla jsem i Šmouličku, která měla velkou radost, závěrem Cuzko dělala canisterapeutického pejska, a šlo jí to výborně. Dvě maličké holčičky si na mi lehly a ta jedna ji nechtěla ni pustit. Bylo to krásné.  Druhá akce byla po 15. hodině u velkoobchodu Makro, tam jsme se objevili již po několikáté.  Akce byla na  sluncem rozpálené louce za Makrem, i když bylo větší vedro, Cuzko cvičení zdládla bravurně, jen děti se chtěly muchlovat raději s chlupáčky a to byla Cuzko smutná. V 17 hodin.jsme byly zase doma Holky padly na chladné chodbě a dlouho si chladily svá rozpá¨lená tělíčka.  (foto ze všech akci: http://nahaci.rajce.idnes.cz)