Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Šmoulička poprve v MHD

17.06.2014 - 17:48:58

V sobotu 14.06.2014 se Šmouličkou na cvičáku, hlavně zkoušení různých překážek – žebřík, houpačka, kladina,.  Odpoledne v 15 hodin jsme šly čekat se Šmoulou na hl. nádraží na Kryštofa, který se vracel ze školy v přírodě, s nádražím nemá Šmoula žádný problém, je tam mnoho a mnho lidí ,velký randál,  to se jí líbí, mnoho lidí nás zastavuje, protože se jim právě Šmoula líbí, Takže jsme asi 15 min. postávaly a čekaly až rychlík z Ostravy přiveze Kikiho a přivezl, to bylo radosti oboustranné, Kiki měl radost, že jej čeká Šmoulička a ta, že přišel někdo, s kým se blbne. 

 

V neděli 15.06.2014 po obědě, krásný slunečný den, pejsci (bez Limušky, které začíná problém s chůzí pravé přední tlapky), Kryštůfek, Petra a já jsme se vydali do hospůdky v Podskalí,  (mezi Ostopovicemi a Nebovidami) na  zdokumentování se můžete kouknout : http://nahaci.rajce.idnes.cz

17.06.2014 - Dnes byl ovšem pro Šmouličku velký den:  ráno v 8.00 jsem zavezla auto do servisu na roční prohlídku a Šmoulu vzala s sebou, protože mě čekala zpáteční cesta dopravními prostředky. Šmoulička nikdy nejela ani trolejbusem ani autobusem – po neblahých zkušenostech za poslední 2 měsíce, jsem trnula, jak budeme nastupovat do autobusu, Pro moji lepší manipulaci dostala Šmoulička postroj, tak do autobusu jsem jí trochu pomohla, na povel sedni zasedla a koukala, jak to vlastně v tom autobuse chodí. Na konečné klidně vystoupila a už se hnala nastupovat do dalšího , ale my čekaly na trolejbusus. Naprosto bez problémů, jakoby jezdila denně nastoupila , bylo volno tak jsem zasedla  a ona nejdřív seděla u mé nohy, pak si lehla pod sedadlo, aby nezavazela, asi 5-tou zastávku jsme vystupovaly, žádný problém. Moc mě její chování překvapilo, dostala venku hned obrovskou odměnu a pochvalu,  pak musela čekat ještě u pekárny, než nakoupím čerstvé pečivo, ale to už zná.