Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.Sranda závod v KK Šlapanice 21.12.2019

Dnes 21.12.2019 byl poslední letošní výcvik a proto byl zakončen jako obvykle Sranda závodem, tento závod má již mnoha letou tradici, kde se jak majitelé tak pejskové fakt vyřádí, I letošní závod stál za to a tentokráte Šmoulička byla moc šikovná, a z 23 účastníků skončila na čtvrtém místě, všechny discipliny zvládla super, dostala velké množství dárků stejně jako všichni závodníci. a tak dva fotečky, jedna z jedné disciplíny a ta druhá už po ukončení, kdy Šmoulička hledala párky, kterými ji právě na tom mstě panička krmila lžičkou.

O psím sportu trochu jinak . . . . .

(vloženo 5.10.2019) -Moje smečka  pěti velkých peruánských naháčů - veteránů a skoro veteránů - je slušně zvládnutá  dle názoru mnoha, kteří se výcvikem mnoho let zabývají. Chodí i ve městě na volno, na povely reagují rychle a spolehlivě. Jsem na ně pyšná.  A protože  jsou  někteří už dosti vysokého věku, plánovali jsme s manželem, že v roce 2014 přivezeme opět z Peru jednu velkou fenku, která  bude jak přínosem do chovu peruánů, tak bude naší poslední fenkou.  Člověk míní život mění, vše je  naprosto jinak. Z našeho posledního vrhu z důvodu nevyjasněného onemocnění - chronické rynitídy - zůstala v naší rodině fenka Jannet, - Šmoulička.  S touto možností jsme nepočítali, tak jsme se Šmouličkou až tolik nepracovali,  když jsme začali, objevila rýma a s ní  ATB,  to se několikrát opakovalo.  Šmoulička zůstala, já se rozhodla  realizovat moje přání, pracovat s mladou fenkou tak, aby mohla skládat zkoušky z výkonu či obedience, občas navštívit nějakou výstavu. Najednou měla Šmoulička 8 měsíců, vyrostla z ní  mohutná fena plná energie, kterou potřebovala někde  vybít. Ze Šmouličky se stal teměř nezvladatelný živel, ti kteří ji viděli na výstavách v Brně, nevycházeli z údivu. A co s tím? Tedy denně dlouhé i několika hodinové vycházky s možností běhání Šmouličky a  denně několik deseti minutových  bloků výcviku.  Šmoulička je velice inteligentní, rychle

Číst dál...

SAR-DOG CUP 2015 - Závod záchranářských psů.

SAR-DOG CUP 2015 - Závod záchranářských psů.

( napsala: Věra Felcmanová-majitelka )

Úkolem týmu bylo vyhledat ve vyznačených terénech 4 figuranty. Bodoval se nález, správné označení a vyproštění jednoho z figurantů. U prvního a posledního terénu, kde bylo po jedné ukryté osobě, se měřil čas od vyslání psa do ohlášení nálezu (povolená max. doba hledání 10 minut). Ve druhém terénu byly ukryté dvě osoby a byl dán pouze časový limit 10 minut na jejich nalezení.  Do jednotlivých terénů se nastupovalo s odstupem 10 minut.

Úkryty odpovídaly základním zkouškám RH T-E, resp. figuranti byli uloženi tak, aby nebyli na první pohled viditelní, ale po nálezu si mohl pes pohledem osobu ověřit.

Číst dál...

OPĚT SVOJANOV !

20.07.2014 - 17:21:46

Tábor ve Svojanově jsem se svými milovanými peruány absolvovala 5 x, byly to krásné týdny, úžasná setkání, protože mí psi byli úžasní?

Letos jsem jela cvičit jen  s naší Šmouličkou, jeli s námi Holík a Blacky, aby Šmouličce nebylo smutno. Chtěla jsem pracovat jen se Šmouličkou, která je trochu  jiná. Jak moc je jiná, jsem poznala právě tady na Svojanově. Už když jsme přijeli, bylo vidět, že se tady Šmoulička necítí.  Ubytování bylo v chatce se světlem.  Auto stálo hned vedle chatky, psi zalehli, odpočívali, ale Šmoula stále ve střehu, hlídala a při každém pohybu vyběhla  kontrolovat …. co se to děje.

Číst dál...