Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

ANUBIS CUP a závodní důchod naší LIMY

17.11.2010 - 11:16:00

V právě uplynulém víkendu se běžel poslední bodovací coursing, který sponzorovala společnost ANUBIS.  Přihlášeno bylo 37 účastníků plemen I-X a psi bez PP, peruánských lo 5, závodili ale 4.  Celý závod se konal na Kozlově vrchu u Č Třebové. Počasí přálo,  prostředí úžasné, vynikající zázemí s restaurací, fungující zařízení, výborná organizace a hlavně mnoho příjemných přátel, co víc si přát

Pro nás to byl zvláštní závod proto, že naše „Lima“ Flor de Canela tímto bodovacím závodem ukončila svoji 5-ti letou závodní kariéru, navršil se jí dne 27.07.2010 věk 8 roků.

Běhat se začalo těsně po 9 hod., Blacky s Henrym běželi 15-tý běh a fenky Lima s Cuzko běh 16. Všichni běželi moc krásně, tra´t byla sice dlouhá, ale nenáročná, ta náročnější je teprve čekala. Ve 13 hodin  začalo druhé kolo. Trať byla sice náročnější, ale našim ostříleným borcům to nevadilo. Pořadatelé trochu přeházeli účastníky jednotlivých běhů, takže 11 běh běžel Blacky s Cuzko a běh 12-tý Lima s Henrym.

Pořadatelé  Limě jako partnera pro poslední běh v její závodní kariéře dali Henryho, který je jejím synem. Byl to jejich společný první i poslední bodovací závod. Běželi úžasně, Lima mu i ve svém věku byla skvělým parnerem.

V 16 hodin bylo vyhlášení vítězů.Lima získala z fen PENA 2 místo, pořadatelé jí dali na krk medaili a jako velké překvapení před ni položili k ukončení její závodní kariéry dort-corpus namazaný paštikou, posázený kostičkami a kolečky párku. Ale jaké bylo překvapení nás všech, když Lima se na dort okamžitě vrhla, je přece  před ní, tak je její, žádné váhání, takových hladových tam bylo hodně. No, nakonec jsem  část zachránila a Lima se musela podělit i ostatními.

Na pár foteček z Kozlovkého vrchu a hlavně na veliký dort a figurku na památku se můžete podívat v naší fotogalerii sekce psí sporty.