Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Coursing Mistrovství Moravy u Havířova - poslední závod

2014-11-09 18:49:17

P1140551aaa

Sobota 8.. listopadu 2014 * poslední bodovací závod sezony 2014 – Mistrovství Moravy v couringu pořádal Český pes již podruhé na Newport ranči v Dolních Domaslavicích (okolí Havířova) . Na rozdíl od minulého roku počasí závodu vůbec nepřálo. Celý den pršelo a chvílemi i lilo, Šmoulička (Janet Nort Brun) v tom šíleně nepříznivém deštivém počasí splnila coursingovou licenci - zaběhla s fenkou českého strakatého psa poslední chybějící párový běh. Běžely obě super. Na závod jsme jely s Renatou a jejími 3-mi peru kluky autem, které je dělané do této nepohody.Renata pro všechny pejsany připravila příjemné ležení, jako by tušila, že s počasím to asi nevyjde. Kluci Caryo a Cayo také závodili,

 

jejich honění návnady jako obvykle patřilo k nejlepším, Čiko je rád jen s paničkou. Taky s námi jel náš Holíček, který za měsíc oslaví již své 14-té narozeniny. Holíka nějaké coursingy vůbec nezajímají, jeho jedinou starostí je věnovat se „čtení“ co kde a kdo „napsal“ . . . . Holíček je takový malý vyděrač, který když zjistí, že panička, tedy já, se chystá někam na celý den, tak pro jistotu večer už nejí a druhý den zvrací, takže musí co nejvíce s námi a to jsou pak všechny neduhy hned ty tam. Přesto, že nám počasí vůbec nepřálo, vody všude přibývalo, se super lidičkami se to dalo vydržet, a tak máme zase na co vzpomínat.

Neděle byla poklidná, ranní procházka v prázdném městě, chvilka cvičení se Šmoulinkou a pak už jen odpočívání, odpolední hodinová klasická procházka a pak že jen válení a vybíhání na zahrádku.