Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.



Víkendovka 12.-.13.8. ve Valticích

. . . a už je další víkend. No a ten minulý jsme se Šmoulinku prožily , no samozřejmě se starou dámou Limou, v nádherném prostředí Valtického zámku a jeho okolí. Měly jsme zde ještě s asi 6-mi další pejsky intenzivní trénink noseworku.  První setkání bylo u rybníku "Rendez-vous", střídaly jsme se ve skupených po čtyřech, my jsme se Šmoulou byly ve druhé skupince a pilovaly vodu, abychom mohly na podzim na zkoušky a také jsme dělaly přírodu, a to již se dvěma vzorky také, se připravujeme na zkoušky.  Šmoulička je opravdu šikulka a protože jde o naprosto samostatnou práci, tak ji to moc baví. No a co bylo pro mě naprosto překvapující  - bylo to neskutečné množství cyklistů všech věkových kategorií a k těmto se přidávalo také velké množství koloběžkařů, někteří taženi smečkou pejsků.  Kdo neuvidí neuvěří . . . . .  opravdu to zde žije.

No a druhý den jsme po příjemném ubytování v jedné z Valtických ubytoven, jely do zámeckého parku, kde jsme se střídaly opět ve skupinkách po čtyřech. Tentokráte jsme byly v první skupince a opět pachové práce a hledání dvou různých vzorků. Šmoulinka byla moc spojená a domu obě holky přijely šťastné a moc a moc unavené.

Nu a příští víkend bude prodloužený a to   Hadinka.  . . . . . . . .

 Naše holčičky v přestávce                                                                                  Rendez-vous - Dianin chrám

 

Tak se nám přehoupla druhá polovina prázdnin a s ní mnoho nového

Oznamujeme, že 3.8.2017  v Chovatelské stanici  "Z Lištieho údolia" se narodil vrh "B"
* 7 štěňátek  *  2 HA fenečky * 3 HA pejsci  * 2 COA fenečky *
rodiče: Johane Nort Brun  x Manchado Dutchrebels

 V podvečer 3.8.2017 šla naše Šmoulička opět na trénink OB,  tentokráte byla moc šikovná, krásně se přiřazovala k noze a mezi cviky se no většinou věnovala mě.

5.8. v sobotu jsme se vydali na vysočinu trochu potrénovat nosework - vodu.  Pro naše pejsany to byl návrat domů, moc si to užívali, k večeru jsme se vydali k říčce, body bylo poskrovnu, ale tekla. Založila jsem 2 vzorky v brodu, vodou se nám proběhl šílenou rychlostí  Blacky, kterého poštípaly kopřivy a mravenci, takže původně čirá vodička byla řádně zakalená, přesto Šmoulinka vzorek našla a do vody zalehla, , no bylo vedro a tak se zchlazovala. Našla a to hodně rychle i druhý vzorek založený mezi kameny, jen s tím zalehnutí trochu váhala. Na zpáteční cestě s Blackym běhala a užívali si svobody, byli tak šťastní.  Cuzko jako správná stará dáma kráčela s námi.

 

V chs Z Lištieho údolia očekávají štěnátka peruánského naháče velkého

V Bratislavě (SK) v chs  "Z Lištieho údolia"  očekávají  počátkem srpna  štěňátka peruánského naháče velkého - vrh "B":

 

MATKA:    JOHANE  NORT BRUN (MultiCh.Cínie Nort Brun X Ch. Chuchumic DˇInka Espipena)

OTEC:    MultiCH. DUCH REBELS MADIGO MANCHADO (Ch. Dutchrebels Tancha Tarina x  MultiCh.  Anika Vévos Gelee´s Barattolo)

Jedná se o velmi zajímavé spojení velkých jedinců po velkých předcích.  Oba rodiče mají zdravotní vyšetření očí, DKK,  srdce, testy DNA profil

Veškeré informace o budoucích štěňátkách na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.č. +421949891677 

   

 

. . . . a polovina prázdnin je za námi !

27.7.2017 LIMA - Flor de Canela Delfino Can oslavila již 15-té narozeniny.

Naše milovaná Limuško, moc Tě milujeme !

Prázdniny jsou proto, abychom si je užívali, prázdniny plánuji dlouho dopředu se svými pejsky, a tak bylo i tentokráte, bohužel mi plán trochu ztroskotal, týdenní Nosework prostě nebyl a tak jsem narychlo vzala náhradní řešení, o týden později jsem jela se Šmoulinkou a Limou na  čuchání a první lekce Treibballu  k Novému Městu na Mor. Tento týden mi dal mnoho poučného. První část týdne byly tréninky Noseworku, byly  zaměřeny nejen na vodu, což je pro Šmoulinku velmi důležité, ale i na druhý vzorek a tím je pomerančová kůra. Šmoulinka je šikovná a byla fakt dobrá. 
Druhá část týdne byl intenzivní trénink v Treibballu, se  kterým se Šmoulinkou začínáme,  nové prostředí, noví neznámí lidé, bouřkové počasí - to bylo pro Šmoulinku velice těžké, ale Lenka B., trenérka, měla s námi tedy se Šmoulou božskou trpělivost. Právě u Treibballu využije Šmoulinka vše co dobře zná - target, nose  touch (noustače) a ještě vybudujeme radost z hry. Lenka B. nás nasměrovala a dál budeme pokračovat v Brně s Monikou K. a hlavně samy. Tohle jsou právě věci, kvůli kterým jsme přijely, které mi dělaly velikou radost.

Číst dál...

Co nového před prázdninami ?

(19.6.-.25.6.2017)   Co v tomto odcházejícím týdnu bylo nového?

Úterní trénink Flyballu byl zrušen kvůli úmornému vedru, 

Ve středu poslední Noseworkový trénink před prázdninami,  Šmoulička jako obvykle super hledala, mám z ní radost.  Máme ovšem mnoho nových úkolů. Zjišťuji, že Šmouličku začínám poznávat, už vím, jak na co reaguje, , kdy si je jistá, kdy ne, kdy řeší zalehnutí kvůli povrchu, a pod.

Ve čtvrtek trénink OB - poprvé začínáme se cviky *  jako první je box, dlouhodobé odložení v sedě.  Ještě příští čtvrtek a pak se uvidí. Učím se s ní znovu pracovat, snad brzy budeme dobrý tým. Učíme se  spojovat to, co známe s tím k čemu to budeme potřebovat.

Sobota ráno opět na KK Šlapanice, tady je také poslední trénink, další až na konci července nebo počátkem září. Se Šmouličkou jsme zkoušely úkoly ze čtvrtka, a taky spojovaly s drobnostmi z dřívějška.  . . . a šlo to.

Neděle  - 25.6..2017 -  je to již dva roky, co odešel za svými předky náš Holíček.

Číst dál...