Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkéhoHurááá prázdniny!!!!!

(6.7.2024). . . huráá prázdniny!!! a proč, bydlíme na proti škole. . . . nikdo nevozí děti do školy,  ulice jsou prázné, je tu klid . . ne že bych školní ranní ruch nemilovala . . . . ano teď ještě do toho svátky a prodloužený víkend . .  a tak jsme včera vyšli s pejsany zase na malý výlet do Soběšic, a já po mnoha letech objevila proč se zastávka jmenuje U jezírka, prostě jsem konečně to jezírko našla. . . . .  byla jsem tu mnohokrát se Šmouličkou, v létě, v zíme, hlavně v době, kdy byla sama a to celých 7 měsíců, když za duhu odešli Blacky a Cuzco a než k nám přiletěl Leonek . . . .  a to je právě to, proč o ní píšu, všechny vycházky v celém okolí Brna jsou spojeny se Šmouličkou, všude jsme spolu byly, hledám místa, kam jít jen s mými kluky, protože prostě chci trochu zapomenout, chci aby vzpomínky byly jen vzpomínkami, které se pomalu vzdalují . . . už je to téměř dva roky a  pořád . . . .

nu a dnes jsme s Enzíkem vlastně i s Leonkem  ráno byli  na cvičáku a odpoledne opět trénink Hoopers a tentokrát v Rosicích, Enzo je super, a já ještě trochu potřebuji trénovat,  abychom mohli konečně na zkoušky či závody, no do 4.8.2024 to asi nedáme ale o 14 dní později bychom snad už mohli. . . . .

                                                            

Intercanis Brno 23.6.2024

Dnes měla to být poslední výstava pro naše pejsky s dalším pokračováním po prázdninách  a to MVP v Olomouci.

Bylo to dnes veliké rozčarování,, rozhodčí byla z Polska, standard je v Polsku asi úplně jiný nežli u nás, a tak jsme dopadli nejhůř jak to šlo. Dobře vím, že Leon mám kleště, ale skutečné, bohužel paní rozhodčí uznávala pouze nůžky, všechno ostatní by pro ni předkus . . . .  a tak dostal D, jako dobrý, docela bych pochopila, že mu dá VD, i tohle se nám už stalo,  hold Leon má velikou smůlu, je to jemný pes  s úžasnou povahou, co vlastně bych jiného mohla chtít. Těch 25 kg nám naprosto stačí a to, se mexičani ženou do vysokých vah a mají značný problém  následně s klouby, no hold to už tak je. . .

Nu a tato paní rozhodčí asi byla expert na zuby, protože naznala, že Enzo má sice nahoře jen 1 řezák,, a ten je v pořádku ale ostatní zuby dole jsou do předkusu,  jinak je velice  velice pěkný, má krásnou kůži a hlavu, pohyb.  . .  a tak tedy dostal VD. Je to Enzovo druhé VD, první dostal od rohodčího Václavíka . . . a  taky za zuby. a  právě tento rozhodčí neměl se zuby Leona vůbec žádný problém, skus byl korektní. A tak jsme si popovídali s některými vystavateli, a koupila jsem si polovinu Frgálu, a šli statečně hledat auto, které jsme skutečně cca po 20 minutách našli. Mezi tím jsem udělala pár fotek pejsanů. . . a jednu vám se přidávám.  Hold není každý den posvícení.

                                                                                                                  

Speciální výstava KCHN ČR dne 4.5.2024 v Olomouci

Speciální výstava KCHN ČR  v Olomouci 4.5.2024
rozhodčí: Dušan Kuriš  (SK)

Ensiferum Xalucha : MzT V1, CAC

V sobotu dne 4.5.2024 jsme se s Enzíkem zúčasnili speciální klubové výstavy se zadáváním titulu vítěz SV, Enzo byl ve velkých peruánech, kterých bylo mimořádně 14 kousků.  Enzo dostal krásný posudek, podle paní chovatelky běhal krásně, tento názor sdílel i pan rozhodčí, bohužel se nechtěl výstavně postavit a měl rozčápnuté zadní nohy, což nevypadalo hezky, dost mě to mrzelo, protože pan rozhodčí měl několik nepříjemných poznámek k mé osobě,nebylo to příjemné, ale dobré pro příště, hold věk je tady, a mám z něj trochu komplex,  mnoho vystavujících nemá ani tak starou babičku . . . . .  prostě nemám nikoho, kdo by Enza nebo Leona vystavil, vystavování se musí trénovat a tak budeme trénovat. Už jsme zvládli běhání, tak te´d zvládneme i postoj a uvidíme na příští výstavě, v červnu v Náměšti a pak na Intercanisu v Brně, Enzo je moc pěkný pejsek většinou se líbí, tak proč to neumět prodat a tady jedna s pohárem

                                                                                                                                                     

bonitace Enza a NW tábor - Františkov * Jižní Čechy

už dlouho jsem  vám nic nepsala o našich dvou nahatých klucích a v podstatě ani nebylo moc co . . . .   ale te´d už mám pár novinek

25.5.2024 se byl Leonek rozloučit se svými malými školáčky, které navštěvuje v rámci canisterapie, popřát jim krásné prázdniny

2.6.2024 jsme byli s Enzíčkem na bonitaci  v Ostrovačicíh v krásném hotelu stojím u dálnice D1 a který nese stejné jméno "D1", a protože jezdím často okolo, tak jsem si to předem jela okouknout, přišli jsme jako poslední,  ze 6 peruánů, kteří byli připraveni na bonitaci všichni přítomní  stejně jako Enzík byli uchovnění . . Enzo je tedy chovný  samec . . .  i když pro Enza byla bonitace velkým traumatem. My všichni doma víme a  většina lidí v našem okolí je uporňována na to, že Enzík nemá  rád dotyk lidí, on přijde ońuchá, přitulí se, ale pohlazení a muchlání  bere jen od manžela  a ode mě, na rozdíl od Leona, který se muchá naprosto s každým koho potká. Enzo nakonec přijde, když vidí Leona, ale stejně . . . . .má problém  . . .  bonitace se konala podle abecedy a tak Enzo byl bonitován jako 5-tý v pořadí, vešli jsme do veliké místnosti, kde bylo min 5 členek klubu a paní rozhodčí,  . . . . .  nu a já už viděla, že je zle, místnost mu vůbec nelíbila, všichni moc povídali a začaly se k němu naklánět, na štěstí jsem jej postavila na stůl, přesto všechny na něj sahaly a držely, nakonec jsem jej k měření chytila postavila, přesto doteky a blízkost všech udělaly své, byla jsem moc nešťastná, že jsem mu nedokázala pomoct.  . . ale protože je Enzo krásný pejsek tak dostal i pěkné hodnocení. AAC/0/B1,2 J1 a to znamená, že má málo zubů a je rezervovaný.

Číst dál...

Klubová výstava KCHMPP 20.4.2024 * Mladá Boleslav

Klubová výstava KCHMPP * 20.4.2024

XOLOMANIA SAJMON (Leon) * TV - V

rozhodčí : Soleckyj Szpunar Viva Maria

Přihlásila jsem zase našeho Leona na výstavu, tentokráte na výstavu klubovou KCHMPP, protože bych jej chtěla konečně uchovnit, má všechna zdravotní vyšetření  tj. DKK, vyšetření očí i srdce na dědičné vady v pořádku.  Leon byl už přihlášen na dvě výstavy klubové, na první dostal VD, protože byl podle rozhodčícho velice jemný, na druhou výstavu jsme nejeli, protože byl nemocný a vlastně já zazmatkovala, i když každé zlé je k něčemu dobré. Leon podle klubu jako samec potřebuje známku z klubové výstavy výbornou a z výstavy mezinárodní také, a také rentgeny kyčlí.  Takže jsem přesvědčila syna, aby se mou jel do Mladé Boleslavi, jeli s rodinou, udělali si výlet do místního muzea automibilky ŠKODA, a já šla vystavovat Leona. Byl přihlášen to třídy šampionů. Paní rozhodčí přijela z Polska.  V mexických naháčích se vystavovali pouze 3 jedinci. Paní rozhodočí byla z Leona podle jejích slov i posudku velice nadšená, vlastně je na něm všechno excelentní, takový posudek, jsem vlastně ještě něčetla, a že jsem se něco navystavovala. Po posouzení nás poslala ven z kruhu a já počítala s tím, že půjdeme o nějaký titul, bohužel vedoucí kruhu mi sdělil, že Leon má sice výbornou ale bez titulu. Skutečně mě to zarazilo, abych řekla i zranilo. Ano pro tuhle známku jsme jeli, aby mohl být uchovněn na příští bonitaci.

Číst dál...