Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkéhoSpeciální výstava KCHN ČR dne 4.5.2024 v Olomouci

Speciální výstava KCHN ČR  v Olomouci 4.5.2024
rozhodčí: Dušan Kuriš  (SK)

Ensiferum Xalucha : MzT V1, CAC

V sobotu dne 4.5.2024 jsme se s Enzíkem zúčasnili speciální klubové výstavy se zadáváním titulu vítěz SV, Enzo byl ve velkých peruánech, kterých bylo mimořádně 14 kousků.  Enzo dostal krásný posudek, podle paní chovatelky běhal krásně, tento názor sdílel i pan rozhodčí, bohužel se nechtěl výstavně postavit a měl rozčápnuté zadní nohy, což nevypadalo hezky, dost mě to mrzelo, protože pan rozhodčí měl několik nepříjemných poznámek k mé osobě,nebylo to příjemné, ale dobré pro příště, hold věk je tady, a mám z něj trochu komplex,  mnoho vystavujících nemá ani tak starou babičku . . . . .  prostě nemám nikoho, kdo by Enza nebo Leona vystavil, vystavování se musí trénovat a tak budeme trénovat. Už jsme zvládli běhání, tak te´d zvládneme i postoj a uvidíme na příští výstavě, v červnu v Náměšti a pak na Intercanisu v Brně, Enzo je moc pěkný pejsek většinou se líbí, tak proč to neumět prodat a tady jedna s pohárem

                                                                                                                                                     

Klubová výstava KCHMPP 20.4.2024 * Mladá Boleslav

Klubová výstava KCHMPP * 20.4.2024

XOLOMANIA SAJMON (Leon) * TV - V

rozhodčí : Soleckyj Szpunar Viva Maria

Přihlásila jsem zase našeho Leona na výstavu, tentokráte na výstavu klubovou KCHMPP, protože bych jej chtěla konečně uchovnit, má všechna zdravotní vyšetření  tj. DKK, vyšetření očí i srdce na dědičné vady v pořádku.  Leon byl už přihlášen na dvě výstavy klubové, na první dostal VD, protože byl podle rozhodčícho velice jemný, na druhou výstavu jsme nejeli, protože byl nemocný a vlastně já zazmatkovala, i když každé zlé je k něčemu dobré. Leon podle klubu jako samec potřebuje známku z klubové výstavy výbornou a z výstavy mezinárodní také, a také rentgeny kyčlí.  Takže jsem přesvědčila syna, aby se mou jel do Mladé Boleslavi, jeli s rodinou, udělali si výlet do místního muzea automibilky ŠKODA, a já šla vystavovat Leona. Byl přihlášen to třídy šampionů. Paní rozhodčí přijela z Polska.  V mexických naháčích se vystavovali pouze 3 jedinci. Paní rozhodočí byla z Leona podle jejích slov i posudku velice nadšená, vlastně je na něm všechno excelentní, takový posudek, jsem vlastně ještě něčetla, a že jsem se něco navystavovala. Po posouzení nás poslala ven z kruhu a já počítala s tím, že půjdeme o nějaký titul, bohužel vedoucí kruhu mi sdělil, že Leon má sice výbornou ale bez titulu. Skutečně mě to zarazilo, abych řekla i zranilo. Ano pro tuhle známku jsme jeli, aby mohl být uchovněn na příští bonitaci.

Číst dál...

Naše výlety a sporty

(13.4.2024) . . . . . čas velikonocní utekl jako voda, a my pořád něco děláme, tak a padlo rozhodnutí - Leonek, protože je rozvážnější a klidnější, se bude i nadále věnovat noseworku,  pomalu ale jistě tomuto sportu přichází na chuť a taky občas obštastní děti ve škole a taky babičky v domově seniorů.
Nu a Enzík protože je rychlejší, bude i nadále běhat Hoopers, kde se nám nebo spíš Enzíkovi stala opravdu hrozná věc. . . . . . byl přivázán jako obvykle za lavičku,  kdyby  náhodou dostal nápad  jít za některou fenečkou. Nevím, co se stalo, snad  se Enzo lekl , nic méně lavička se převrátila a Enzo se polekal a lavičku tahl za sebou po cvičáku, přidával na rychlosti, byl k nechycení a nakonec jej  nebo spíš lavičku chytila Dorka naše trenérka, což bylo štěstí pro všechny, protože lavička začala být v tahu Enza velice nebezpečná, na štěstí si Enzo neodnesl žádný psychický šrám, ještě v tu cvičební hodinu se vrátil na místo k lavičce . . . ale následně v další hodině jsme zjistili, že jeho šrám se obrátil proti cvičitelce Dorce, která jej vlastně zachránila. . . . . . . . tak snad se i z tohoto rychle dostane . . . . Nu a taky zkusíme Rally obedience, protože základní poslušnost je pro Enzíka to pravé, nic méně si kloučci užívají úžasné počasí na super dlouhých vycházkách.

A co nás čeká v blízké budoucnosti? taky nějaká ta výstava, ale to až pak.  Te´d ještě nějaká ta fotečka a jedna právě "běhající" lavička a ta druhá na vycházce

16.-17.3.2024 NV Špilberka

(21.3.2024)
NVP Brno - Špilberka - 16.-17.3.2024

rozhodčí: Petra Márová

Ensiferum Xalucha * Enzo - MzT * V1, CAC, NV BOB

Příjemná výstava, Enzík to zvládal o něco líp nežli DUOCACIB, mimo kruh se chtěl kamarádit dnes už jen s fenečkami, ale to fakt pořádně, přesto v kruhu běhal docela slušně a i postoj dal, a tam se to na štěstí počítá, protože na minulé výstavě chtěl stále se kamarádit se všemi, a nakonec se rozhodl, že pan rozhodčí není to pravě, a tak se krčil. Tentokrát jsme dali na radu chovatelky, a Enzík sice měl s sebou klec, ale vůbec v ní nebyl , neměl s sebou taky brášku Leona a panička se věnovala jen jemu.  Panička se totiž rozhodla, že na každé výstavě bude každý sám, aby si to všichni užili.
Nu a co víc, stále chodíme na tréninky hoopers, Enzík je moc velký šikulka,  byli jsme taky na vycházce s Laylou a její paničkou, bylo krásné počasí a tak jsme šli zase od Antroposu lesem  po zelené. . . . no super, taky občas jdeme na trénink noseworku, tréninky jsou rychle obsazeny, protože moc trenérů není a sport je velice zajímavý, a my tedy trénujeme i sami, tak snad to někam dopracujeme.