Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

18.5.2017 - 21.5.2017 co se událo?

18.5.2017 MultiCh WW-09 BLACKY NORT BRUN  oslavil 13-té narozeniny

prostě náš milovaný Blacky má už 13 roků, je stále velký čiloušek, lítá jako vítr, občas se ještě zakouká i na nějakou tu fenečku, občas pozlobí nějakého toho pejska. prostě Blacky si zatím užívá života plnými doušky, moc moc si přejeme, aby to tak zůstalo ještě dlouho.

Celý týden jsem odpoledne pracovala v naší provozovně a Blacky mi střídavě dělal společnost,  většinou ležel za mojí židlí a spal sotva se objevil na obzoru nějaký pejsek hned pookřál a šel jej vítat, a ne každý z nich byl spokojen s jeho počínáním. Občas jsem jej poslala na jeho místo a byl klid.

20.5.2017 * Sobotní ráno bylo zvláštním způsobem hektické. Vyšli jsme si na ranní vycházku jako obvykle, a jako obvykle jsme potkali naší známou paní učitelku, která nosí po kapsách stále něco dobrého pro pejsky a naše Cuzko je miluje a asi cítí na sto honů, no a i dnes už ji viděla a paní přešla k nám a hned něco dávala Cuzko, no i Šmoulička zasedla, že by taky něco. a dostala dobrůtku, v tom ale na cca 150m zmerčila známou borderku a tirík za ní , žádná silnice nebyla pro ni překážkou. ihned všichni opustili dobrůtkovou paní a já letěla za Šmoulou, majitelka borderky zůstala stát, byla velice rozumná a stála s oběma fenkami  a čekala až si pro ni přijdu, a hlavně hlídala provoz na silnici,  Šmoula byla rozevlátá a rozhodla  se, že na vodítko ne, a tak když viděla, že se k ní blížím, tak vzala do zaječích, rozhodla se běhat přes silnici sem a tam, mezi tím ovšem jelo auto, protože silnice je dosti frekventovaná, na štěstí jsme byli u křižovatky s předností zprava a tak řidič přibrzdil a když viděl běhajícího psa, téměř zastavil.  No, ale v ten moment dostala nápad Cuzko zjistit co má paní s borderou v kapse a vstoupila do silnice. Na štěstí se zastavila na můj pokyn, to už byla i Šmoula na vodítku. Blacky čekal na svém místě bez hnutí. Tato situace se samozřejmě může stát , ale v ten moment jsem si uvědomila, proč se stala právě mě a s Cuzko, která nikdy bez dovolení nepřejde silnici, která čeká a čeká a čeká na můj povel. . . . . . . ano dovolila jsem lidem, aby jí dávali pamlsky jen tak . . . . ona je stále hladová a tak přemýšlela po svém. . . . . pro mě je velikým poučením celá tato situace, odměňovat své psy budu jen já a  bude to opravdu odměna za správnou věc.  Dnes se nic nestalo, ale příště to nemusí být zrovna sobota ráno, kdy ještě nikdo nejezdí . . . . . . . . . .

Nu a po poledni jsme měly se Šmoulinkou  intenzivku noseworku u Holaseckých jezer, pro Šmoulu to bylo velice náročné, prostředí zná dokonale a tady právě může lítat, šmejdit a tentokrát nic, na vodítku a poslouchat. Přesto 3,5 hodiny zvládla dokonale, jen jednou nedostala svoji masovou odměnu. Bylo to pro všechny velice náročné, a tak po příchodu domů Šmoula zalehla a ani na podvečerní vycházku nešla.

Jeden Blacky v parku