Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

. . . a další červnový víkend za námi!

9.6.2017 - Jannet Nort Brun (Šmoulinka) složila zkoušku NW- Nz  (nosework - základní zkouška Natur)

9.6.2017 - pátek Šmoulinka složila již 3-ti zkoušku z noseworku - v přírodě.  Zkouška se skládá ze dvou částí - v jedné hledá vzorek v prostoru cca 25, který je uložen ve starém pařezu stromě, kdekoliv, v lese, na hledání tohoto vzorku je limit 10min. . Ve druhé části v prostoru cca 16m2 je uložen vzorek někde na ploše v trávě pod listím a pod. limit pro hledání je 5 minut. První vzorek našla Šmoula našla vzorek dosti rychle, byl uložen v prudkém svahu pod kořenem pařezu, ale te´d vznikl problém jak jej označit, nebo´t Šmoula znační nález zalehnutím a lehnout si hlavou dolů z prudkého kopce se Šmoule nelíbilo a vymyslet něco jiného vlastně ani nešlo, Šmoula tedy nejdřív vzorek označila poklonou, ale to se ji zdálo málo a tak hrábla tak, až vzorek vyhrábla, aby všichni viděli, že jej našla.  Na štěstí u základní

zkoušky se tento prohřešek promíjí, u kterékoliv další by byl disk. Byla jsem ráda, a omylem jí dala odměnu  krabičku s masem.  Při hledání druhého předmětu, Šmoulinka jej ihned našla ale problém se zalehnutím na nepříjemný povrch, a tak ještě odběhla aby se ujistila, že je nutné zalehnout, bohužel posilněna z minulé odměněného prohřešku k místu přiběhla znovu čuchla , nezalehla a hrábla, na štěstí jsem stačila říct nález. Alke bylo to o fous. Takže nutné pracovat a pracovat na zalehnutí bez hrábnutí.

Sobota nám nepřinesla nic pozitivního. V neděli jsme měly se Šmoulinkou jít jako náhradníci na intenzivku s Klárou Hlubockou, bohužel  nám to nevyšlo.  Mrzelo mě to a hodně, ale takový je život a tak jsem sbalila celou smečku včetně Limušky a jely jsme na chaloupku sekat trávu , a že jí bylo....... No a pak jsme šli ven k vodě a Šmoulinka si zkusila hledání vzorku ve vodě, našla, jen to hrábnutí a zalehnutím není pořád ono. Nu a víkend je ten tam.