Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Nepěkné víkendové počasi

(16.-18. 06.2017)V pátek v podvečer jsme s Limou byly na ABClinik u dermatologa konečně na poslední kontrole s kůží, 5 týdnů braní ATB, a teď již 14 dní bez , vracíme se z vařeného masa zpět k jehněčím granulím, s těmi neměla Limuška nikdy problém.  Lima k veterináři vůbec nemusí, nemá to prostředí ráda, i když jí nikdy nic špatného neudělali.  . . . a tak po zkontrolování ihned odkráčela radostně  do auta a já se vrátila pro výsledky a vše co je k tomu ještě potřebné.

 . . . .  jinak  tento víkend s našimi aktivitami nic moc, sobotní dopoledne na Šlapanickém cvičáku,  Šmouličku trochu vyděsil cvičitel, jinak mu říkáme "náčelník"-předseda našeho klubu, ne, že by jí nějak vadilo, občas potřebuje, aby se jí ujal i někdo jiný, dělali jsme překážky a Šmoula se hnala vpřed, takže jsme vše znovu a znovu a pomalu se zastavením na lávce, i na žebříku, a na houpačce, tak jak to má přesně být. Pak jsme šly sami trochu pocvičit polohy a chůzi, různá odložení a tak. Šmoulička dokonce pochopila, že dnes kamarádi ne. Zopakovaly jsme i nějaké triky, kterými jsem prokládala jednotlivé  úseky cvičení.  Vypadalo, že bude docela hezky, ale to jen vypadalo, ihned po příjezdu domů se zatáhlo a začalo pršet a pršelo a pršelo . . . . . . . . . .  hodně se ochladilo a tak na podvečerní vycházku dostali pejsani pláštěnky. Jsou sice historické ale stále funkční, velice praktické a dobře sedí.  Ta, co ji nosí Blacky, je prvním oblečkem naší Limy po příjezdu do České republiky. Pláštěnky byly 3  taky pro Holíka a Inku. Šila je v roce 2003 bývala poradkyně chovu paní Radka Tomanová, protože v té době nebyla ještě móda oblečků , moc těžce se sháněly, vlastně se tak velké vůbec neprodávaly.

 

. . . .  dnes ráno jsme zašli do parku, byli jsme tam sami, ale pak začali přicházet další a další pejskové, některé z nich naši pejsani šli pozdravit, ale hned se vraceli  ke mě a pomalu jsme odcházeli směrem k domovu. Nevím, zda je to u těch Vaši taky tak, ale naši pejsani ty druhé jen míjí bez všimnutí, jen velmi zřídka se rozběhnou a to hlavně, aby pejska vystrašili, ale nakonec k němu vůbec nejdou.