Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

. . . . a polovina prázdnin je za námi !

27.7.2017 LIMA - Flor de Canela Delfino Can oslavila již 15-té narozeniny.

Naše milovaná Limuško, moc Tě milujeme !

Prázdniny jsou proto, abychom si je užívali, prázdniny plánuji dlouho dopředu se svými pejsky, a tak bylo i tentokráte, bohužel mi plán trochu ztroskotal, týdenní Nosework prostě nebyl a tak jsem narychlo vzala náhradní řešení, o týden později jsem jela se Šmoulinkou a Limou na  čuchání a první lekce Treibballu  k Novému Městu na Mor. Tento týden mi dal mnoho poučného. První část týdne byly tréninky Noseworku, byly  zaměřeny nejen na vodu, což je pro Šmoulinku velmi důležité, ale i na druhý vzorek a tím je pomerančová kůra. Šmoulinka je šikovná a byla fakt dobrá. 
Druhá část týdne byl intenzivní trénink v Treibballu, se  kterým se Šmoulinkou začínáme,  nové prostředí, noví neznámí lidé, bouřkové počasí - to bylo pro Šmoulinku velice těžké, ale Lenka B., trenérka, měla s námi tedy se Šmoulou božskou trpělivost. Právě u Treibballu využije Šmoulinka vše co dobře zná - target, nose  touch (noustače) a ještě vybudujeme radost z hry. Lenka B. nás nasměrovala a dál budeme pokračovat v Brně s Monikou K. a hlavně samy. Tohle jsou právě věci, kvůli kterým jsme přijely, které mi dělaly velikou radost.


Ubytování bylo skvělé, měla jsem svůj pokoj s pejsky,  bohužel upozornění, že ostatní pejsci se znají a proto mí psi budou chodit na vodítku,  to mě dost dostalo, na štěstí s labradorem Fidem bylo vše super. Limuška byla úžasná, šmejdivé vycházky okolo chaty, žádný problém. Šmoulinka je na vodítku většinou, tak to nebyl problém, chodily jsme do polí, kde se proběhla a pejskům jsme se raději vyhnuly.  Druhou část - lekce Trebballu, na který jezdila většina přihlášených,  jsem platila na místě. Špatně zdůvodněný příplatek ubíral na příjemném dojmu z pobytu, přesto nám pobyt přinesl mnoho pozitivního.

Sobota 29.7.2017 - nejdříve jsme jely s Cuzko a Šmoulinkou do Šlapanic na cvičák za cvičit a na brigádu, , pak jsme ještě jely do Žebětína na KV psů, která se tentokráte konala v sobotu, a naše firma Masopropsy.com bylo čtvrtým sponzorem.