Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

17-tý listopad 2017 a KEŠky č. 8. a 9.

 . . .  už je v pořadí 28-mý  17.listopad po sametové revoluci. Ty tam jsou doby, kdy mým dětem nechtěli na matrice vystavit rodný list , protože matkou je osoba . . . . .

A tak jsme si tento svátek 17-tý listopad užívali každý po svém.  My opět šly hledat KEŠky. Kdo my?  No přece moje kamarádky z noseworku Danuška s Megginkou, Jiřinka s Isulkou a já se Šmoulinkou.  Ráno v 9.00 na parkovišti pod Hlavním nádražím v Brně jsme nasedly do mého malého tereňáčku a vyjely hledat Kešku č. 9.  Ano začaly jsme od konce, protože to pro nás bylo lepší. Auto jsme zaparkovaly cca 1500m od rozhledny Akátová věž. Danuška opět vybavená navigací , já řádným popisem, k rozhledně jsme kráčely pěšky, pejsani pobíhali okolo nás. U rozhledny bylo živo,  už několik našich kolegů mělo nahledáno.  Naši pejskové, maličké Isulka a Megg  se Šmoulinkou, se snažili a že jim to šlo ukazala i rychlost  - zápis v 10.45, ještě nějaká ta fotka a už jsme se vracely .  

Keška č. 8 byla v okolí pomníčku , který byl postaven na památku obětem leteckého neštěstí Let Košice-Praha r. 1962 u Újezdu u Brna.  Tady jsme věděly, že vzorek č. 1.už někdo zcizil a že je nutné hledat pouze vzorek č. 2. a podle popisu se pokusit najít Keš. Poprvé při hledání měla Šmoulinka problém v okoli Újezdu se konal hon. a s ním samozřejmě spojená střelba. Šmoula začala panikařit, chtěla do auta, tam hledala bezpečí, moc jsem se snažila o její odreagování,  nedařilo se moc, pak začala pracovat, sice stále ve střehu vzorek našla, značila jen noustačem. Samotnou KEŠ označila správně, už pracovala jako by se nic nedělo.  Dostala za to obrovskou odměnu a já měla velikou radost.  Stejný problém měla i Isulka. Zato Meggi vše zvládla bez ztráty  květinky.

Pro Šmoulinku konečně v bezpečí auta, kterým jsme přijely až k pomníčku.  Nu a te´d jsme se vypravily znovu k jeskyni Pekárna s uloženou  KEŠkou č.6,  kde jsme měly smůlu, protože nás dohnala tma. Tady byl problém se vzorky, jeden se vůbec nenašel už v den našeho prvního hledání a druhý byl rozházený. Šla s námi Jiřinka, která zde byla hned druhý den po vyhlášení místa . Věděla přesně, kde je KEŠka uložená, bohužel, i když místo bylo silně napachováno vzorky, po samotné KEŠi ani památka, a tak Danuška založila dva vzorky, aby se naše milované holčičky necítily podvedené.  Všechny našly, i když terén skalnatý byl hodně náročný. Mám ze Šmoulinky radost, překonala strach a samostatnou pečlivou prací našla oba ukryté vzorky a lehnutím označila. Úžasný den s velikou únavou pejsků

Šmoulinka našla  Keš                                                                                                                                             Rozhledna z Akátí 14,5 m vysoká