Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Takové malé vzpomínání jak v tomto roce. . . . přichází rok 2018

Takové malé zamyšlení za rokem 2017, který právě odchází, co nám přinesl pěkného, co nás zamrzelo, co zabolelo
. . . . .  a protože tyto stránky byly vytvořeny pro peruánské naháče a hlavně pro naše odchovy tak začnu právě u nich.
* Smutnou zprávou byl odchod Albiho, pejska z našeho prvního vrhu, měl 14 roků, 
* Příjemnou zprávou byla štěňátka, která se narodila Johance a také štěňátka Jackinky. Všechna zlatíčka se už rozběhla do svých  nových domovů . . Tak hodně štěstí v tom novém roce
A co se  u nás? 
* Tak začnu od té nejstarší od Limy - Flor de Canely Delfino Can, 26.11. 2002 přijela z rodné země do naší rodiny,oslavila již 15 roků v naší rodině,  je stále malý čiloušek, jezdí se mnou a Šmoulinkou na všechny tábory a víkendovky a setkání ,  jen ty nožky nějak nechtějí sloužit a tak jim každý týden paní doktorka pomáhá, masíruje, přidáváme vitamíny a nožky se rozhodnou, že to ještě zkusí,.. . . . .


* O něco mladší je Blacky, syn právě Limy,  sice veterán už nějakou dobu 13ti-letý, přesto malý šikulka, stále rychlý, čilý, na prostě úžasný, i když nás teď nedávno potrápil, přestal žrát a jen hubnul, jako by se mu tady na tom světě už nelíbilo, ale veterinárni věda je dobrá a všechno se vrátilo do starých kolejí, a Blacky opět  lítá  jako vítr . . . . . .
* No a další z těch veteránů Cuzko - ta je pořád šikulka, poslušná, cvičící, snad nám i ještě nějaká ta zkouška vyjde. . . . . . .  Ještě zvládneme nějakou tu výstavu  . . .  jen tu světovku v Lipsku jsem tentokrát nějak zazdila . . . . .
* Naše nejmladší, i když jí se také léta vrší,  Šmoulička - je jíná nežli ti ostatní a tak děláme pachové práce, letos dokončila všechny základní zkoušky z noseworku, vyšší zkoušku jsem jí pokazila, a tak příší rok, začala také s tryballem, a taky trochu flyballu, no něco poslušnosti v OB. Měly jsme spolu mnoho plánů, a začaly nám vycházet, Šmoulička zdospělela a taky jsme vybraly sporty, které ji bavily, některé moc baví, jiné méně a některé vůbec a to se najedou Šmoulička rozhodne, že ten sport tedy ne, tak třeba flyball, ne výcvik poslušnosti a teď zase OB,  ale právě tady se holka spletla  . . . tak uvidíme kdo z koho

 

DĚKUJEME, ŽE ZACHOVÁVÁTE PŘÍZEŇ NAŠIM STRÁNKÁCH, ŽE  VÁS ZAJÍMÁ
POVÍDÁNÍ O AKTITÁCH NAŠICH I JINÝCH PEJSKŮ.  PŘEJEME VÁM MNOHO ZDRAVÍ,
ÚSPĚCHŮ, RADOSTI,
NO PROSTĚ PŘEJEME VÁM