Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Sporty v novém roce 2018 a ŠMOULINKY šesté narozeniny . . . . . . . . .

Hned 1. ledna 2018 si Šmoulinka šla zaběhat snad po dvou letech coursing,  Milan Oliva pojal trénink na Nový rok velmi slavnostně, zahajovalo se běhání přípitkem. Šmoulinka běžela oba běhy krásně, měla jsem radost . . . . a taky jsme na tréninku potkaly i několik známých, jednou z nich byla Be-Be z chs Xalucha, tahle fenečka si chodí zaběhat pravidelně, no my to možná se Šmoulinkou taky začneme.

V týdnu tréninky nebyly, a tak v neděli jsme se Šmoulinkou zajely k Hradci Králové, kde probíhal noseworkový závod "O krádle urbanů" Počet účastníků byl omezen, v každé kategorii max 9 účastníků.  Šmoula byla přihlášena do nejjednodužší kategorie a to Baroni,  bylo nás devět ve skupinkách po třech. My přijely na místo před polednem, a protože terény byl v původní obrovské slepičárně a ta byla na rozlehlé rovné ploše, kde široko daleko ani stromeček natož les, foukal šílený vítr a zima byla fakt krutá, i když teploměr ukazoval nad nulou, Šmoula byla moc šikovná, super značila a dohledávala noustačem, což byol fakt super a  já se opět ujistila, že zná, že se můžu spolehnout. Každý terén velikosti cca 15m2  měla v čase okolo 1,5 minuty. Dostala krásnou kokardu a spokojeně jsme odjížděly směr Brno.

Doma nás již čekala Lima, Blacky a Cuzko, která radostně běhala z pokoje do pokoje a pohazovala si přitom pyšovou hračku.  No, její radost někdy nezná mezí.

. . . a v týdnu ve středu nás čekal první trénink v OB, protože Šmoulika je přihlášena na nějaké závody, i když se jí vůbec nechce cvičit, jen by běhala a čuchala, tak tentokrát opět cvičila super.

ČTVRTEK 11.01.2018 - ŠMOULINKA slaví  UŽ 6 ROKŮ ! ! ! !
Co k tomu napsat ? Mým velikým přáním je, aby se u Šmoulinky konečně podařilo potlačit tu šílenou alergii ve sliznicích, která se z roztočů rozšířila i na pyly, abych s ní konečně mohla jít všude bez obavy, že se rozkýchá nebo jí poteče "nudle z nosu" a většině přítomných se zvedne žaludek.
I přes tento šílený handicap Šmoulinka složila v minulém roce 3 zkoušky z pachových prací - noseworku, zúčastnily jsme se různých závodů seminářů i táborů, kde Šmoula předvedla, že umí , když chce, že umí hodně, nebýt své velmi zvláštní povahy, kdy se rozhodne, že ne, a stane se až neskutečně tvdošíjná  a  vymyslí nevymyslitelné, aby bylo po jejím, je stejně šikovná jako její máma Cuzko.

Tak milá Šmoulinko, mám pro Tebe připraveno mnoho a mnoho záludnosti a taky mnoho a mnoho krásných čuchání, které Ty tolik miluješ!!!