Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Závod obedience - Cituška cup 2.3.2018

           2.3.2018 složila Jannet Nort Brun (Šmoulička) zkoušku z obedience OB-Z na 230,5 bodů - VD a poprvé stála na "bedně" (3. místo  z 8-mi )
rozhodčí: Lucie Gabrielová,  steward: Romana Polická

ANO, ANO  splnila jsem si sen, veliký sen o složení zkoušek z dokonalé poslušnosti, ale asi žádný článek o tom nikdy nenapíšu, protože jsem si jej už dvakrát vymazala a asi to tak má být. O velmi svérázných psech se asi nemá psát.
Jedním takovým psím svérázem je právě naše Šmoulička, která nikoho nepotřebuje, není nebo spíš nebyla na nikoho vázaná, jak stvořená pro přírodu v Peru,  ze které pochází její předkové, jak táta tak babička.

* Šmoulička se mnoho naučila do svých 2,5 roků , naučila se mnoho cviků, triků, různých prvků, které se kdykoliv dají použít, složila také nějaké zkoušky, byla šikovná i na závodech, ale pak vznikl nějaký zlom a vše, co uměla se buď nedalo použít nebo nebylo kde a taky proč.

* V roce 2016 jsme začaly zkoušet pachové práce - stopu, StPr, a také nosework, ty první jsou závislé na složení zkoušky  BH, kterou samozřejmě nesložila – málo nebo špatný trénink?
* A tak jsme zůstaly u noseworku, během roku 2017 složila všechny základní zkoušky a suneme se dál. Tento psí sport je její láska a základ pro jakoukoliv naši další práci a Šmoula se velice brání jakémukoliv dalšímu psímu sportu, Flyball  - udělala vše proto, abychom jej přenechaly jiným čtyřnohým krasavcům,  OB – tady to chtěla taky a nebyly jsme daleko od skončení . . . . .  ale jak to vlastně začalo ?
* Na jaře r. 2017 jsem se rozhodla, že se k OB se Šmoulou vrátíme. Ne každý trenér nás chtěl a tak jsem najednou zjistila, že bych mohla zkusit u Romany Polické, kterou také  nějakou dobu znám, a měla volno, tak jsme cca v květnu začaly, pak přišly prázdniny a k intenzivnímu tréninku jsme se dostaly v září. Začínaly jsme od začátku, a Romana chtěla právě to, co nikdo jiný před ní, upevnit vztah Šmoula + milující pániček  nebo Já a milující pes. Pro ni to byl základ a měla pravdu, je to základ a nejen v OB, ale i pro všechny další sporty. . . . . .  a protože Romana je opravdu jedna z těch nej trenérek, tak nám se Šmoulou nejvíc dala, hlavně v tom upevňování vztahu. Ovšem celá ta doba tréninků, neustálého se posouvání 2 kroky vpřed, někdy i 3 kroky zpět a stále znovu, cesta jejíž konec se ani kapku

nepřibližoval, byla náročná, a tak jsme se po vánocích dohody, když se jednou zase Šmoula chovala jako nezvladatelný rapl, že toho necháme, že to všechno úsilí nikam nevede, že budeme trénovat do neoficiálních závodů 11.2., případně do „Cituška cup“.
* Nu a před neofi závody se něco stalo, Romana vymyslela fintu a ta zabrala a zatím vydržela a snad navždy vydrží ,  i když na závodech „Cituška cup“ přechody mezi jednotlivými cviky  nebyly až takové, jak bychom si představovaly, ale  cviky byly provedeny super, což naznačují 3 desítky z jednotlivých cviků  a pouze 5 bodů z celkového dojmu, které dala paní Lucie Gabrielová,  přísná ale spravedlivá  mezinárodní rozhodčí.  

* Mám obrovskou  radost a děkuji naší trenérce Romaně za velikou pomoc a hlavně za zájem mi pomoci s tou naší tvrdohlavou opicí………..
Jak to bude dál uvidíme. Hlavně, že sny se někdy plní !!!!!!