Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Emoce pomalu vyprchávají, ale zklamání zůstává . . .

10.3.2018-coursingový závod Mazaný zajíc - Mistrovství Moravy, Brno-Medlánky

* Přesně před třeni lety běžela Šmoulička svůj první a vlastně do teď poslední coursigový bodovací závod, přestala běhat, protože měla problém  s fenkou také peruánkou AC/DC Xalucha (Ajsí). Šmoula je hodně submisivní ,  a fena" Ajsí" zase dost dominantní a tak při doběhnutí nechtěla Šmoula ke střapci, protože Ajsi, která běžela první na ni zavrčela, nu a Šmoula se stáhla. . . .  a stála a body šly dolů.

* Letos 1. ledna jsme začaly opět trénovat. Pravidelně co 14 dní jezdíme na tréninky Moravského coursingu.  Ten klub také vypsal první letošní závod  Mazaný zajíc pro nechrty - Mistrovstí Moravy. Šmoulinku jsem přihlásila, poplatek 600,- zaplatila.  V sobotu ráno jsme bohužel přijely o 5 min později a při přejímce bylo zjištěno, že mají málo katalogů, také žádná pozornost, prostě nic na nás nezbylo, no nebyly jsme samy (moje chyba, mám chodit všas, i když tohle všechno bylo v ceně, no stalo se).
* Závod začal se zpoždění 45 minut což u tohoto klubu neznám. První běh cca v 11.45, v pořadí 28-mý běžela Šmoulička s Toníčkem (chlupáček  Antony H. Od Jedíka).  Běželi pěkně jen Šmoula v jednu chvíli potratila střapec, ale chytla se, doběhla druhá, zakýlovala , dostala 160bodů, když jsme odcházeli, tak po Šmoule vystartovala "Aisi", hned jsem Šmoulu odtáhla a v podstatě celý incident neřešila, což byla chyba, protože rozpis druhého kola se dělá podle počtu bodů z prvního, peruánů běželo 7, tak byla Šmoula vylosována právě  s "Ajsí".  Druhý běh se běžel cca v 15.30, super rozběh, Šmoula mazala jako o život za střapcem, v jednu chvili to vypadalo, že jej chytí, "Aisi" běžela druhá. Šmoulička v tomto běhu byla úžasná,  při dobíhání do cíle, však "Aisi " neunesla porážku  a šla místo po střapci po Šmoule, trochu se poňafaly, Rychle jsme se snažily je od sebě odtáhnout, ale Šmoulička byla rychlejší nežli já se zapínáním obojku a chtěla to "Aise" vrátit, protože asi jí vše teprve došlo. Byl to okamžik, který asi zaregistrovaly paní rozhodčí Holubová st. a ml.  Vypadalo to, že pro majitelku fenky je to velmi nepříjemná situace, a já místo abych šla za rozhodčími, tak jsem rychle odcházela se Šmoulou, a dělala všechno, aby na tento nepříjemný zážitek rychle zapomněla.  A to byla obrovská ale obrovská chyba, jak jsem při vyhlašování výsledků zjistila.  Jako obvykle - místo aby rozhodčí diskly  tu která začala nebo obě fenky, tak  špatně dopadla jen Šmoulička - dostala disk.  Byla jsem jako opařená, jak to všechno bylo viděla jak majitelka "Aisi", tak také několik lidí, kteří běh sledovali, Určitě to přesně viděl i Milan Oliva, který pouštěl fenám naviják se střapcem, přesto, že jsem řekla, že je to nespravedlivě, že je to špatně, tak ani jedna z rozhodčích nepovažovala za správné nebo neměla tolik odvahy říct cokoliv o incidentu.  že by si nepamatovaly?

Ano, vím velmi dobře, že rozhodčí má pravdu a když ji nemá platí bod č. 2, má pravdu.  Běhám coursing se svými nechrty už od roku 2006, nikdy jsem se do takové situace nedostala, a najednou po tolika letech, co běhali další mí psi, jsem si uvědomila co všechno bylo u  závodů špatně. Ano jeden subjektivní pohled z jiného úhlu, který vyhovuje jen tomu, kdo posuzuje
* Ano, odnesla to právě moje ŠMOULIČKA, pes, který nikdy neútočí, který se podřídí.
* U jiný psích sportů  jste v kontaktu s rozhodčím, víte  jeho názor, upozorní na chyby a nedostatky, i když je to třeba disk , víte přesně proč. Coursing  je v tomto hodně jiný,  včera večer jsem si odvážela svoje největší zklamání po 20.ti letech do pracují s pejsky. Počítala jsem s tím, že Šmoulička skončí jako poslední sedmá, ale s body.
*  Proč právě Šmouličku provází tolik smůly . . . . . . . . ?
* Nu, už je přihlášena na další  trénink v sobotu příští týden, nemůžu jí přece kvůli  lidské nespravedlnosti vzít, co ji baví. Jí je to totiž úplně jedno všechny ty body, a hlouposti, které každý závod provázejí. Běhání jí zlepšuje radost i náladu  v dalších psích sportech.