Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

. . . . . . . . a další sportovní víkend je tu !

(17.3.-18.3.2018)
* V pátek nám řádně přituhlo a sobota byla mrazivá až krutá studeným větrem.  my se Šmouličkou měly dohodnutých několik akcí. Ráno v sobotu tedy až po 9-té hodině jsme přijely na  Šlapanický cvičák, pejsků zde bylo poskrovnu. Tentokráte jsme vynechaly skupinu a cvičily si samy je to nejdůležitější, protože i tady foukalo. Zopakovaly jsme si revír, to běhá Šmoulička okolo všeho, pak taky box , to miluje, je to výskok na stůl (výška cca 50cm)¨a hned po povelu zalehne.  Stoly jsou min 3 a tak jsme zkoušely všechny postupně, pak taky odložení do stoje a lehu, překážky, a já už toho měla dost, protože náš čekal ještě coursingový trénink ve Vranově u Brna. Zahřály jsme se v klubovně a do Vranova přijely snad poprvé jako první na polední trénink. Všude sníh a foukalo, tady to fakt stálo za to.  První běh běžela Šmoula sama, a bylo to super, druhý běžela v páru s luisianou,  měla jsem obavu z kýlování po posledním nepříjemném doběhu.  Všechno proběhlo super, luisiana byla pomalejší, což mi vyhovovalo, protože vznikla naprosto stejná, ale naprosto nekonfliktní situace. Mezi běhy nám posloužilo auto, a po doběhnutí druhého běhu jsem Šmoulu trochu přioděla a mazaly jsme směr domov.

* Neděle 18.3 - to nás čekal nosework ve vytápěné hale Pet Planetu na u. Heršpická, celý trénink byl super. Dělaly jsme jen řady a to ruce, batohy a mnoho dalších věcí v řadě, kde se dá ukrýt vzorek. Se Šmouličkou trénujeme její zpomalení a klidné vyhledávání tak, aby hledaný vzorek nepřeběhala, ale postupně očichávala jeden předmět na druhým. První řada byla hektická, protože se Šmoula moc a moc těšila.  Další řady byly klidnější, pohodové a Šmoula vzorně značila.  Potkaly jsme taky mnoho známých a jednou z nich byla nahačka Tilli, a zrovna tu Šmoula až tolik nemusela, no bohužel zážitek z minulého týdne . Nakonec všechno dopadlo super. A taky nějaká ta fotečka:

Šmoulička zabrala jakousi klec ke sledování ostatních  a moc se jí tam nakonec líbilo                                       

Práce fenky Meggi (plemeno Mudi)