Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Brno Revival a Slovanská epopej na BVV

(23.-24.6.2018¨) Tento víkend nám začínal pracovně v sobotu jsme jeli na chalupu na vysočinu, kde jsme vlastně v tomto roce ještě nebyli a jel s nám i syn Radek, protože práce bylo a bylo y bylo. Tráva i když nepršelo rostla a roostla, takže vlastně celý den jen sekání a řezání a sekání, . Snad poprvé se pejsani vyběhali jen dopoledne při příjezdu, asi jim to stačilo a k tomu ještě docela zima, tak nechtěli ani na další podvečerní vycházku, nejvíc si celý den užívali Lima, která šmejdila a  šmejdila,  užívala si krásnou posekanou travičku, dokonce se i skutálela ze schodu, zapomněla, že není žádná mladice a V nhody bez mé pomoci nedá  . . . . . .  a dala. byla teple oblečená, takže proč ne. Práce bylo tolik, abychom mohli v létě opět sem na místa kde to pejsci tolik milují, že jsem ani nefotila.

V neděli jsme se po dlouhé době s manželem vypravili na Brno Revival,, festival rychlostí mezi pavilony, jednalo se o závod historických vozidel, a bylo se na co koukat, a manžel i když měl velké výhrady k pořadatelům stačil sledovat pořadí a opravdu jej to chytlo.  prošli jsme i depem, kde byly stroje  patřícím velikým milovníkům historických vozidel.

Nu a závěrem jsme zašli zkouknout Muchovu  Slovanskou epopej, která se zde na BVV v pavilonu V vystavuje až do prosince tohoto roku.   Vystavuje se zde pouze 9 pláten z 20.ti ale také velké množství Muchových plakátů , bohužel se zde nesmí fotil, ale to mě až tolik nevadilo. Chtěli jsme i na pejsky, ale bohužel rozmístění 4 akcí, které se tento víkend na BVV pořádaly bylo příšerné, a tak tentokrát  se šlo  oběd do jedné z Brněnských restaurací na zahrádce, protože manžel má problém s kouřením.  Velmi příjemný víkend.

pár foteček: na první jsou historické stroje, . . . .                                       . . . . . . . . . . .  a na druhé závod a zrovna jezdec č. l a vítěz soutěže