Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

8.7.2018 opět coursing-trénink

8.7.2018 - přihlásila jsem naši Šmouličku po dlouhé době opět na coursing - trénink,  běhání potřebuje Šmoulička jako koza drbání. U Šmouličky se objevila falešná březost, na kterou nikdy netrpěla, má cca 2 měsíce po hárání a vše bylo v pořádku a minulý týden začala hrabat,  dělat si hnízdečko, jako by porodila. No, hned jsem nasadila homeopatika několikrát denně, začaly jsme aportovat také několikrát denně,  snížila jsem dávku krmení, a přidala coursing, protože jiná možnost aktivního pohybu v současné době není, všechny tréninky samozřejmě s počátkem prázdnin skončily, žádného mlaďocha, který by se Šmoulou běhal nemám. No, už včera to vypadlo uspokojivě, zadařilo se zastavit laktaci a taky ty hlouposti se štěňátky dostat z hlavy. Dnešní běhání a byla opravdu dobrá,  tak snad už dobré . . . ale běhání zatím nenecháme, bude to naše prázdninová aktivita.

 . . . . . . první běh běžela sama, a pěkné, jak říkal i Milan. Na druhý běh mi doporučila Adélka staforda, ale nabídla se mi paní s basendžíky, a to opravdu nebyl dobrý nápad,  běžely krásně Šmoula se moc snažila, až mě překvapilo, že je o tolik rychlejší, basendžice si však ke konci nadběhla a se Šmouličkou měly srážku, , ale ustály to, i když těch pár metrů doběhla dřív basendží, protože Šmoula měla přeci jen trošku tvrdčí pád, nu a basendží samozřejmě ke střapci  Šmoulu nepustila a vrčela a vrčela , docela i vyjížděla , ale Šmoula to ustála. No, jen nevím, co by se stalo příště . . . . .  takže Šmoula s jakýmkoliv vrčícím psem doběhala. . . . . . . no, měla jsem dát na radu Adélky a domluvit si stafordku.

                                                                                                                                                                                                     sparring partner basendží