Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Několik novinek k 19.8.2018

Tak postupně jak jsme to se Šmouličkou zvládaly . . . . . .

8.8.2018  - středa - zajely jsme do Přelouče na trénink noseworku - Urbany a staré vzorky, který vede pravidelně Kristýna Dostálková. Naše hodina začínala už ve 13.00 byly jsme samy protože naše parťačka ze zdravotních důvodů nepřišla.  . . . . . i když bylo téměř pravé poledne slunce pálilo jako divé, tak Šmoulička pracovala a pracovala dobře, vzorky našla hned, jen jí jak moc neříkaly, protože se starými, tj. min. týden založenými vzorky se nikdy nesetkala,  nevěděla co s nimi. nakonec všechno zvládla i se zalehnutím.

Do Přelouče jsme přijely o chvíli dřív protože dálnice D1 je nevyzpytatelná a jeden nikdy neví, kde si postojí, ale tentokráte bylo vše ok, tak jsem si zašla do nákupního domu Peny něco nakoupit a Šmoula zůstala venku uvázaná v chládku u sloupku, . . . ona je zvyklá, čekání před obchodními domy je její hobby , většinou nemá náhubek a tak se k ní většinou nikdo nepřibližuje, , pokud by to chtěl někdo zkusit, tak štěkně a většina to vzdá, ale tentokrát to bylo jinak, asi tím vedrem nebo paní se jí zrovna líbila. Kouknu od pokladny a Šmoula se nechá hladit nějakou paní, docela ve mě hrklo, že by s ní odešla? No, nevím, nevím . . .  a mají tam na náměstí krásnou kašnu . . . . plnou vody . . . . . . .

V sobotu 11.8 jsme zašly na Šlapanický cvičák, byla tam brigáda, my si pocvičly zopakovaly, co bylo potřeba, založila jsem i vzorky na příští týden . . . tak uvidíme

V neděli jsme zase šly zaběhat do Medlánek a tentokrát druhý běh s maliňačkou, byl to pěkný běh i když byla opět Šmoulička u střapce druhá.

Nu a v pondělí další trénink Hoopers, byl moc fajn, Šmoulinka i přes ta vedra se rychle učí, škoda, že te´d 14 dní bude dovolená, ale pak hned v září . . . . . . . .

Ve středu s Kikim super den v zoo, zrovna bylo veřejné krmení medvědů . . . . . . a bylo tam i mnoho dalšího

18.8.2018 jsme zajely opět do Šlapanic na cvičák, nikdo tam nebyl a tak jsme potrénovaly všechno jen tak, co je i není potřeba a Šmoulička pohledala založené staré vzorky, moc jí to šlo. krásně značila i zalehávala, založila jsem další na další týden, ten co bude. . . . . . .

19.8 tj. dnes v neděli jsme se se Šmouličkou vypravily na výstavu do Bratislavy, jen tak kouknout, peruánů tam bylo po skrovnu.  Někteří i hodně hezcí . . . . .  byly jsme tam spolu s Gretkou a Emkou, její dcerou a Emčinou kamarádkou, taky jsme tam potkaly i některé další majitele či chovatele peruánů, hodně se doba změnil, povídala jsem si s jakousi holčinou, začalo to  zuby . . .  dohra byla na FB a zrovna od někoho, kdo tam vůbec nebyl, začínám mít pocit, že někteří lidi si libují v jitření emocí,  skončilo to tím, že jeden, co tam vůbec nebyl, těžce urážel Šmouličku, nejde jen o Šmouličku ale o všechna ta zvířata, ona se nemohou bránit . . . . . . . . . . . ale to už jsme zvládly na FB . . . . . . . . . .  nu a doma nás čekali naši 3 stařečci a to bylo radosti, tohle štěstí nám nikdo nemůže vzít. . . . . .

Nějaká fotka z couringu, ze zoo a jedna z Bratislavy z odjezdu :