Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Stinná stránka vánoc a přicházejícícho dalšího roku

(26.12.2018) 

. . . . . . . tak vánoce jsou pomalu za námi , chvíle pohody a poklidu končí, dětem pokračují prázdniny,  . . . a některým těm našim milovaným čtyřnohým kamarádům začínají krušné chvilky , protože se blíží rok nový rok 2019 a jeho příchod je avizován velkými oslavami, loučením se s rokem končícím. Oslavné ohňostroje, rachejtle,  dělbuchy a ještě nevím co dalšího, nedělá dobře některým z těch našich milovaných duší, jejich citlivý sluch moc trpí

U nás má problém s loučením se s rokem starým jenom Šmoulička, bohužel mnoho lidí se loučí s rokem starým nebo oslavuje i vánoční svátky velkými ohňostroji, asi jsou povolené, ale já bych je zakázala. tak třeba včera v 17.45 tří minutový ohňostroj bez jakéhokoliv varování cca 50m od nás a Šmoula se jala panikařit, ti další dva Blacky a Cuzko, jako by se nic nedělo, pobíhali, čuchali a Šmoula hledala, čekala , kdy se zase něco někde v okolí ozve, na štěstí nic, a tak jsme docela přežili, ovšem dnes ráno se vzpomínky v její hlavince zase vrátily a projít v okolí místa ohňostroje byl téměř nad lidské síly.  Celou dobu se snažím ji chránit , na cvičáky před štědrým dnem jsme chodily jen dopoledne, 22.12. ve Šlapanicích "Sranda závod", raději jsme odešly dřív, v neděli  23.12. "hoopers" byl v pravé poledne, jen aby byl klid pro pejsany takové bláznivé šmoulíky  . . . . . a teď tohle. 


Dnešní odpolední venčení bylo úplně jiným směrem, okolo University obrany, parkem kolem nám SNP, zkontrolovali jsme s pejsky, jak probíhá dostavba dětských hřišť a posilovacích strojů. No, tedy s tím hli. už jen kolaudace.  No, ale  trvalo jim to,  . . . .  cca přede dvěma roky zrušili park, kde byla z předcházející doby nevyužitá kašna, pár vzrostlých stromů, mohutná vrba, ta jediná přežila, prostor oplotili a dva roky, tedy až do letošního září nic, pak se do stavby pustili, a v zimě si možná budou děti na hřišti hrát, protože už jen kolaudace, možná je to dárek pod stromeček . . . . no, uvidíme.

Teď sedím u FB a hledám pro Šmoulici všechny intenzivky, závody a pod, které jsou v různých halách v Brně a širokém okolí, aby se po tom novoročním šílenství zase dostala do běžných kolejí. Snad se mi to podaří. Nějaká fotka ze sranda závodů, to už se uklízely poslední překážky.