Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Trocha zamyšlení za odcházejícím rokem 2018

(1.1.2019) 

Silvestrovské oslavy jsou za námi, tedy skoro, dnes ještě nějaké oficiální ohňostroje a pak už snad bude klid, ten ovšem nepotřebuji já, ale ti naši čtyřnožci,. I když jsou tací, kterým oslavy , kdy se míjí rok starý s rokem novým, nevadí, přesto jsou ve střehu a nemusí ohňostroje a petardy a dělbuchy mít na denním  pořádku.

 Nu a teď takové malé zamyšlení za tím, co se nám splnilo, co dobrého či špatného nás potkalo a že by i trocha předsevzetí? Co dobrého – no, to  přece  je naše Lima, je stále mezi námi, holčinka malinká sice nechodí, ale jeden by nevěřil jakou touhu má žít, jak  umí všechno co potřebuje napovědět, o to bolestnější bude jednou loučení se s ní.  Blacky, je stále čipera, v březnu jej napadl o dost větší pes,  stále si nese s sebou respekt z velkých psů, sem tam se objeví nějaký ten zdravotní neduh, tak nějaké vitamíny, trocha rehabilitace, 15 je tu co nevidět, tak snad bude po mámě. Cuzko je na tom trochu hůř, zdraví už není to, co  bývalo, snad to zvládneme. A to je to, co nás v minulém roce trochu dostalo , to s čím jsme nepočítali, nepřipustili si, že stáří i u těch čtyřnožců je neodmyslitelně tady a je nutné s ním počítat.

  . . . Nu a teď ta „nejmladší" za 10 dní bude mít už 7 - naše Šmoulička, pořád v ní vidím tu maličkou šťastnou, co by se pro mě zabila, jak na povel lehni, rychle lehá, na povel sedni, rychle sedá . . . . . . . .

 Někde vznikla chyba a radost z práce, radost dělat mi radost, byla ta tam, dlouho trvalo, než se podařilo vrátit se alespoň částečně k radosti z práce,  trochu dělat mi radost. Na konec se přeci jen zadařilo, hodně k tomu přispěl nový sport nosework, zabývající se pachovými pracemi. V roce 2018, jsme nesložily mnoho zkoušek, vlastně jen 2, ale zato zkoušky velmi důležité, počátkem března se mi splnilo velké přání a Šmoulička složila OB-Z na známku  VD, no a jak tomu bývá s jídlem roste chuť ,a už  připravujeme se na OB1 a OB2 a taky složila NW-D1 z noseworku,  tyto zkoušky jsou velice náročně, je to naprosto samostatná práce každého pejska. Chce to mít hodně natrénováno a tak máme nový plán  pro tento rok 2019 . . . .  ale to zase někdy jindy

Takto trávila Šmoulička Silvestr 2018 na proti tomu, co ostatní tři v pohodě spali a hned tak něco je nevzbudilo.