Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

. . . . . . počasí se nechce umoudřit! . . . . že by zmrzlí???

(5.5.2019) - co jsme celý týden dělali? . . .  žádné tréninky, . . .  NW už delší dobu není,  . . . . OB taky tento týden ne z důvodu odpočinku po zkoušce . . .  tak jsme to pojali po svém:

(1.5.2019) jsme jeli s pejsky na milovanou vysočinu na chaloupku, počasí se zrovna umoudřilo, celý den svítilo sluníčko a protože naše chaloupka leží na super místě uprostřed dlouhého kopce, z jedné strany chráněna hustým lesem, je tím pádem v příjemném závětří. pejskové si celý den užívali, jen už neběhají jako za mlada, ani rozdivočelá Šmoulička je nedokázala rozběhat a tak se rozhodla na vlastní pěst  . . zaběhla k nedalekým sousedům spočítat králíky, kteří k jejich štěstí byly dobře zavřeni.  Majitel to pojal na štěstí s humorem a já musela pro Šmouličku zajít, od králíků se jí vůbec  nechtělo.

(3.5.2019) V pátek jsme byly na Hoopeers tréninku po cca 14-ti dnech.  . . . . a bylo to fakt super, Šmouličku to běhání mezi překážkami hodně baví a hlavně už jí to jde, teď jde o mě, ještě vyřešit řešit čtverec uprostřed, který je vlastně podstatný,   a už to brzy bude to pravé

(4.5.2019) V sobotu opět na našem cvičáku ve Šlapanicích, bylo to taky super, jen ale pro mě,  tam bylo hodně nových pejsků a lidí, pro Šmouličku ovšem značný problém, protože na tolik zase není zvyklá a hlavně bylo  tam mnoho překážek z agi a to taky není běžné,  i když je všechny zvládá, ale nakonec to dala, a pěkně jsme si potrénovaly, zkusily i mnoho nového právě s těmi překážkami z agi.
(abych upřesnila problém Šmouličky se změnami či novotami, na které není připravena - je velmi náročně přimět ji, aby se soustředila na mě, na výcvik, sleduje pouze to nové pro ni neznámé, a to při tréninku je značný problém, hlavně vymyslet, co na ni v ten daný okamžik zafunguje, na co zareaguje pozitivně). 

(5.5.2019) Nu a dnes v neděli jsme měli noseworkovou intenzivku s Radkem Laušmanem. Byli jsme 2 skupinky po čtyřech týmech, my se Šmouličkou byly v  té druhé,  byly  tam  2 týmy středně pokračilí a 2 pokročilí - tedy Šmoulička a Bedřišek.  Dostali jsme mnoho cenných rad a slib, že brzy znovu potrénujeme, což je super, i trenéři se mají občas třídat.

a teď fotečky z naší chaloupky, takhle si užívaly holky a Blackoušek, ten pořád někde šmejdil, hold hlídal, abych se mu náhodou někam neztratila, prostě mamánek