Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Flor de Canela Delfino Can *27..2002 . . +30.5.2019

 

Flor de Canela Delfino Can  - naše LIMA narodila se 27.7.2002 v Peruánské Limě, jako 200g fenečka, byla maličká, přesto velice života schopná, urputně už tehdy bojovala o své místo na slunci, my si ji jako 4 měsíční divoké peruánské štěňátko přivezli do naší rodiny. Dělala nám jen samou radost, byla výstavně úspěšná, stala se šampionkou mnoha států, byla velmi inteligentní, velmi chytrá, chápavá,  sportovně nadaná  úžasně běhala agility, coursing, flybal i sportovní kynologie jí nebyla cizí
. . . . . . hlavně nás nade vše milovala, stala se takovým mým lesním ochráncem,  tolik milovala svobodu, přírodu, přesto nás nikdy ani na chvíli nezradila , ihned se vracela za námi. 
. . . . . . tak šla doba a LIMA najednou zjistila, že už nemá na ty dlouhé mnoha kilometrové procházky na její milované vysočině, rozhodla se zůstávat doma, zalehla do polohy svingy a čekala několik hodin na nás, než jsme se vrátili. Měla 12 roků, když se zjistila těžká artróza. Poslední 3 roky jezdila jako doprovod Šmoulinky na vídendovky či tábory. Aby mohla s námi všude, pořídila jsem pro ni kočárek , moc si to  užívala, poslední její velký výlet byl minulý rok koncem srpna v Bílých Karpatech. Koncem listopadu ji přestaly sloužit nožky úplně a tak už jen ležela, o všechno si řekla, o venčení, o jídlo a pití, i o změnu polohy, s malou pomocí všechno zvládla sama. Byla šťastná , že je pořád s námi a uměla to dát najevo krásným psím úsměvem
 Světu dala 12 úžasných štěňátek jako Blacky, Briss(Jed) nebo Henry, Hannah,  a další.  Obšťastňovala nás svojí milou přítomností celých 16 roků a  6 měsíců.

 Dnes tj. 30.5.2019   naše LIMA  opustila nás, opustila tento svět a odešla za svými předky do věčných lovišť ve věku 16 roků 10 měsíců a 3 dny. 
. . . . . . byl tu krásný vysoký věk, přesto to tak bolí,
moc a moc nám budeš pořád chybět  Ty naše milovaná peruánská krásko!