Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

První dny prázdnin 2019

. . .  co jsem Vám zapomněla napsat? . . . 17.6.2019 se moji pejskové fotili, fotila je Martina Šimková, kousek od Chrlického biotopu, vlastně až do té doby jsem ani nevěděla, že nově vytvořenému jezeru, jehož stavbu jsme s pejsany sledovali, se říká Chrlický  Biotop. Po focení, Blacky všem přítomným předvedl, jak umí štěstím běhat a běhal a běhal šílenou rychlostí, až o něj měli všichni přítomní obavu. Fotečky se podařili a mám z nich velkou radost, v konečné podobě jsem je dostala v polovině posledního školního týdne.

Na konec školního roku jsem se už hodně těšila, ne, že bych měla děti školou povinné nebo, že pojedu někam s Kryštofem, to je můj prostřední vnouček, ale protože, že poslední dobou máme takový zvláštní problém s dětmi, které chodí do školy na proti našeho domu a hlavně s jejich rodiči, kteří se chovají, jako by jejich děti byly jediné a jediné měly právo chodit po chodníku , který vede právě ke škole, vadí jim naši pejskové na volno s náhubkem,  kteří je vůbec nevnímají,protože mají svoje starosti, svůj psí svět, ani jim nikterak nezavazí, možná jim vadím právě já, protože si dovoluji jít obráceným směrem nežli je škola. No, jeden neví, jen vím, že stáři je prostě stáří a nemístné  poznámky, které slýchám, jsem nikdy v předcházejících letech neslýchala, a ani pejskové, i když jich bylo víc nikomu nepřekáželi.  Moje radost s koncem školního roku však byla hodně narušena nepříjemným náhlým onemocněním našeho milovaného a šťastného 15-ti letého Blackyho. Ze čtvrtka na pátek byl postižen mozkovou příhodou, nemohl se postavit na nožky, hodně se mu rozjížděly. Tak ráno jsem s ním rychle spěchala k našemu veterináři.  byl tam jeho syn a ten konstatoval t,o co jsem tušila - mrtvička, říkal, že ve věku Blackyho nic neobvyklého, dal mu injekci, a řekl zvýšit vitamíny, které dostává, z důvodu problému s levým ouškem. Doporučil nám homeopatika,  podávala jsem každou hodinu 1 tbl. po dva dny, třetí den po dvou hodinách do vybrání. Nevím, zda Blackymu pomohla, ale stav se zlepšil, Blacky už opět chodí, chtěl by už zase lítat, ale to zatím nemá dovoleno , v pátek tj. včera jsme byli opět na rehabilitaci, a paní z rehabilitace, mi poradila pár malých fíglů, říkala, že Blacky bude zase frajer,  i když se Blackymu tentokrát rehabilitace vůbec ale vůbec nelíbila,  Denně po ánu chodí Blacky na procházky jen se mnou, v podvečer začal už chodit s Cuzko a Šmoulou, dnes v podvečer jsme udělali jednu dlouhou, tak snad to bude už zase dobré,

Nu a prázdniny pokračují dnes už 6-tým dnem, a my měli zrovna dnes intenzivní trénink s Radkem, trénovali jsme vodu, Šmoulička byla moc šikovná, a to ona je, pokud chce, a nosework ji hodně baví, takže se moc snažila. Další taková intenzivka bude za týden v pondělí a taky voda, takže se nám snad podaří udělat další NW -zkouška voda.