Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

. . . další prodloužený víkend s noseworkem

(5.-8.9.2019) Dlouho očekávaný prodloužený víkend v Královici v Bílých Karpatech je úspěšně za námi.  Jely jsme se Šmoulinkou konečně pořádně potrénovat, léto totiž naší Šmoule až tak nesvědčí, nevím jak ostatním peruánům, ale té naší smečce více vyhovuje jaro, podzim i zima je snesitelnější nežli horké letní dny, kdy hrozí bouřky, před nimi obtěžuje nepříjemný hmyz, vosy a pod.  . . . . . . . .  a právě přesně takové počasí nás zastihlo v Přeloučí na intenzivce. Pravdou je, že Královec je položen mnohem výš, a také teploty jsou nižší. Počátek září fakt ideální, nebylo ani horko , moc nepršelo, tedy až v neděli, ale to nám k naší práci nevadilo.  
* * Sešlo ve nás 14 týmů a dvě trenérky - Julka a Anička, která víkendovku organizovala, tréninky byly 2 x denně v pátek dopoledne s Aničkou a odpoledne s Julkou a druhá skupinka obráceně, v sobotu si to trenérky přehodily, nu a neděle byla na zkoušky pro ty co měli zájem, . . . . my měly ještě trénik s Aničkou a to urbany, Šmoulička trénuje na vyšší zkoušky a po promarněném létě je nutné přidat, abychom ještě letos něco zvládly.  

* * My vyjely ve čtvrtek odpoledne a vzaly s sebou naše dva stařečky Cuzko a Blackyho, a taky cestou přebraly Mílu s Laylou,  cesta byla pohodová, navigace spolehlivá a tak jsme na Královci byly okolo 17.00 hodiny, ubytovaly se a čekaly na ostatní, kteří se postupně sjížděli. Po večeři byl stanoven program na příští dny,  a ráno jsme začaly s tréninkem, Šmoulička byla jako vyměněná,  ve všech terénech pracovala s přehledem klidně, tak jsem si její práci přestavovala, hodně jsme trénovaly rozlišovačky - řady, kde má Šmoulička už vyšší zkoušky.  Terény na trénovaní přírody zde byly úžasné, a také urbany byly super.  tak tentokráte mě i mrzelo, že jsem ji nepřihlásila na jedničkové urbany.  ale nevadí v neděli si všechno ještě zopakovala, a čím víc natrénováno, tím pro ni líp.

* * V neděli, jak už jsem psala, byly NW zkoušky, Mila s Laylou dělaly dvě Zetkové zkoušky a obě vyšly, tak ještě jednou veliká gratulace.
* * Naši stařečci si moc užívali pohody a vycházek s námi, dokonce i Cuzko, která má problém s nožkami, s námi šmejdila a nikdo by neřekl, že se jí špatně chodí.  V neděli odpoledne po vyhlášení úspěšných zkouškařů jsme vše pobalily a hajdy směr Brno, cesta byla opět pohodová a tak jsme o půl šesté zaparkovaly před našim domkem.
* * Byl to moc prima víkend s mnoha a mnoha známými lidičkami, které fakt potkáváme jen sporadicky, a když se sejdeme, tak je nám spolu dobře.

 . . a takhle spávala naše trojka                                                                                                                                  . . . v neděli, kdy se opravdu ochladilo a zapršelo