Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Jaký byl ten rok 2019?

Taková malá bilance jen toho mála úspěšného z právě odešlého roku 2019, který byl rokem pro naši rodinu velmi smutným a bolestným hned od samého začátku, i když přeci jedna radostná událost přišla v měsíci březnu a to narození malého milovaného tvorečka, který alespoň trochu zastínil všechno to smutné a bolestné.

Další příjemnou události byla zkouška OB-1 naší Šmouličky na velmi dobrou, sice "pokazila" co mohla, přesto jsem byla ráda, že všechno zvládla.  . . . . . . . krátce na to  následovala další smutná události, kterou byl odchod naší milované Limy . . . . . . . . .aby se smutky tohoto roku trochu zmírnily, Šmoulička se moc snažila a složila zkoušku z noseworku NW-D2 , kterou má jen několik pejsků z celé republiky. . . . . . . . . . . .prázdniny nepřinesly nic pozitivního jen, jsem se ujistila, že počasí, teplotní  a tlakové výkyvy, naše Šmoulička vnímá a to velmi intenzivně i několik hodin dopředu, . . . . je to takový náš malý barometr. . . . . . . podzim se svojí stabilitou počasí je dobrý pro všechny aktivity Šmouličky, i když se nám moc nedařilo - další zkoušku OB-1 nesložila, i když známky za složené cviky měla hodně a hodně vysoké, bohužel byly prokvetlé 4-mi nulami, kdy měla i jiné starosti  . . . . . ..koncem října se odhalilo závažné onemocnění naší milované Cuzko, které na štěstí postupuje dost pomalu a Cuzko tu s nám stále je  a my uděláme všechno  proto, aby tu byla s námi co nejdéle.  . . . . . . . . koncem listopadu se nám nepodařila složit zkouška nejvyšší a to NW-D3, byla jsem z toho hodně smutná, i když jak znám svého psa, jsem musela vědět, že tento den není její . . . . . .  no, stalo se . . . . . .  a měsíc prosinec, patřil opět  k těm dost smutným . . . . . . . . . a konečně přisly vánoce a vše je snad na lepší cestě ke šťastnějšímu roku 2020. . . . . . .    tak uvidíme, co nám přinese dobrého . . . . . .