Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

První dekáda nového roku 2020 . . . . . . . . .

11.1.2020 * sobota - naše Jannet Nort Brun (Šmoulička) a celý vrh "J" oslavili své 8-mé narozeny

Šmoulička své úžasné narozeniny oslavila prací a to intenzivkou v NW pod vedením Kristýny Dostálkové, pracovalo se v běžných kancelářských a dílenských prostorách, které byly pro většinu pejsků pro práci neznámé, a pro pachové práce jsou velmi důležité.  Šmouličce prostředí sedlo, trénovaly jsme na vyšší zkoušky, což je velmi důležité, byla sama se sebou velmi spokojená a každou úspěšnou serii zakončila sexování se svým nebo spíš s mým batohem. Je to zvláštní činnosti, kterou prý dělá více pejsků, kdy stres, který se vytváří při vypjatých situacích, náročné činnosti musí ze sebe setřást. Mám ze Šmouličky radost, její práce se posouvá, někdy pomalejší jindy rychleji, už není nutné se vracet   dva kroky zpět, ale stačí se jen pozastavit, nespěchat.

12.1.2020 - neděle - jsme se Šmouličkou vyrazily se podívat na Hanáckou  NVP  na Brněnské výstaviště, kdy se vystavovalo tentokráte velké množství peruánů  a to 7 ve středních a 7 ve velkých. Jsem docela zklamaná vývojem peruánských naháčů a tak se vítězem ve středních stala klasicky velmi pěkná fena a opravdu nejlepší z předváděných. Ve velkkých pena zvítězil také starší pejsek osrstěných , původem z našeho chovu.  Pes má krásný pohyb a velmi zdařilý exteriér, škoda, že po něm nejsou v ČR žádná štěňátka, podle mého soudu by to byl přínosem  pro chov jak velkých tak středních peruánů.  Samozřejmě i o Šmouličku byl zájem kolem jdoucích a to nejen kvůli jejím stresově vystrčenému jazyku, ale i z důvodu jejího pěkného exteriéru.  . . . . najednou bylo volné místečko pro focení vítězů a tak Šmoulička zapózovala