Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Co ocení vaši chovatelskou práci?

(13.3.2020) Naše chovatelská stanice vznikla v r. 1998, odchovali jsme 27 čivav aa 53 peruánských naháčů  a na těchto mých stránkách nebo spíš stránkách naší chs bych vám chtěla napsat něco co potěší snad každého  chovatele, co ocení jeho chovatelskou práci .  O všech těchto našich odchovech jsme vás informovali na těchto stránkách,  tak jak nás informovali jejich majitelé. 

Velké ocenění každé chovatelské práce je, když majitelé jeho odchovů se mu občas ozvou, když mu pošlou nějakou fotku, když právě jeho odchov se stane součástí milující rodiny. Hodně z nich - majitelů  se mi ozývá  i v době, kdy odchov naší chs  odešel, opustil své milující majitele a odešel  za svými předky,  a tito majitelé na něj vzpomínají s nejdřív velikou bolestí v srdci, pak s láskou , protože odešel milovaný člen jejich rodiny, a já přesně vím,  které to naše tehdy malé štěňátko nás teď opustilo,  vím jak se chovalo, jakou mělo povahu, a je mi z toho smutno. Náš chov peruánů začal už v r. 2003 a dnes mají naši "malincí"  už vysoký věk a předkové je volají a volají . . . . . . . . . . . . . .
CEDDY NORT BRUN * 16.4.2005    +2020

Děkuji všem, kterým jsme naše štěňátka předávali, za jejich úžasnou péči o ně, za to, že je dochovali až po tyto dny.  Vím kolik je potřeba péče, kolik je potřeba lásky.

všechno o jednotlivých odchovech  se dočtete v sekci  "odchovy"

 Tři z těchto mnoha zůstali  v naší chovatelské stanici nebo se do ní nějakým způsobem vrátili, obšťastňují nás i když jejich věk je hodně vysoký:

* * Blacky Nort Brun * věk za nedlouho 16 roků, je to takový malý lumpík, kterému říkáme noh sled, protože stále chodí za mnou, stále se plete pod nohama, a když se zrovna neplete, taka je to podezřelé,  dokazuje mi jak moc mě miluje, a když nejsem doma  stojí u okna a čeká, až přijedu, on velmi dobře ví, že odjíždím autem, když už čekání je dle jeho názoru dlouhé, tak naříká a naříká, jako by mě přivolával. 
_
* * Dalším členem je téměř 15-ti letá Cínie Nort Brun, které říkáme Cuzko, na ní se projevilo hodně stáří, její elán je ten tam, i když jsme rádi, že nás miluje a má radost ze života alespoň trošku, o všechno co k životu potřebuje si řekne  zaštěká pokud chce na zahrádku, a taky pokud má hlad, no ale s tím je to horší, protože s věkem začala být hodně vybíravá, ,cca pře půl rokem u ní objevily na veterině velmi zákeřnou nemoc, na štěstí ale postupuje hodně pomalu.  Cuzko už s námi nechodí na žádné vycházky jen na zahrádku a všichni moc čekáme na jaro, aby mohla ještě trochu šmejdit po ulici. 

* * Nu a poslední z naši chs je Jannet Nort Brun, naše nejmladší Šmoulička, kterou stejně jako předchozí dva všichni znají a o které pořád a pořád píšu.