Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

NW - příměstský tábor v Brně a okolí

 (6.7.2020)  . . . . . . . . . malá Tequila se má čile k světu, už i ouška začínají stát,  a jako správná holčička zdědila mnoho po tatínkovi, kterým je  "Yawar Huantuntupag", . . . . . nu a protože právě začaly prázdniny, tak začínají i různé prázdninové aktivity, některých se také zúčastním se Šmouličkou a právě jednou z nich je i "Noseworkový příměstský tábor" od 2.7. do 6.7.2020. Hlavním stanovištěm jak jinak byly prostory VFU v Brně, kde jsme měly první tréniky,  ve čtvrtek 2.7.2020 jsme začínaly v zeleni VFU, protože trénerka Anička si nás potřebovala přeci jen otypovat a tak:

čtvrtek - první dopoledne jsme byly všichni společně , a měly deset různých hledání, snad jen voda chyběla. Odpolední trénink byl už v užších skupinkách. Se ŠMOULIČKOU jsme  byly ve skupince s bígly Greyem a Fíkem, bohužel na prvním hledání - urbany ve Slatina na nádraží jsme chyběly.
 
pátek - druný den dopolední lekci v  Mariánském údolí - příroda velký terén jsme absolvovaly, i když počasí nám zrovna nepřálo od rána pršelo, bylo skutečně velmi nevlídno a do toho ještě rekonstrukce silnice ze strany Brna-Líšně a my to se Šmouličkou musely objíždět, protože proti nám stál obrovský náklaďák, nakládající hlínu a odmítal se uhnout, i když pravdou bylo, že ani neměl kam. Objížďka byla přes Podolí a to nám zabralo téměř 20 min, a protože jsem byla trochu vzteky bez sebe, tak jsme to daly za 15min, a tým, který s námi cvičil na štěstí na tom byl úplně stejně jako my.   Udělaly jsme dva velké terény, Šmoulička spíš jeden, kdy bylo hodně  tj. 3 vzorky, první našla hned, se druhým měla problém, protože jejím terénem byl dlouhý úvoz po stranách s vysokými stromy a množstvím větví a kopřiv a různého jiného souší.  První vzorek hned, bohužel mokro a téměř bezvětří, druhý vzorek hledala dlouho, byl na horní straně úvozu v kořenech vedoucích k pařezu,  dlouho dohledávala přesné místo. . . .  o třetím vzorku věděla hned - pařez uprostřed úvozu, ale  . . . byly tam kopřivy  a nějak se jí nelíbil, tak se rozhodla, že jej nechá , přesně jak to dělává, na konec . .  . . . . . tento vzorek jsme dohledávaly při druhém hledání. Odpoledne už bylo slunečně a my měly tekoucí vodu, to má Šmoulička ráda, a také hledání vypadalo docela jinak, i když jí daly dva vzorky trochu zabrat, byly to dvojkové terény, vzorky schovány za kameny, které obtékala voda, a Šmoule se velmi špatně určovaly, pití vody ani bublinky nějak nepomáhaly, ale dala to, další terény už byly o poznání lehčí nebo Šmoula se rozčuchala.

Sobota - dopoledne byly řady na VFU a byly jsme zase všichni, zdá se, že Šmoulička začíná důkladněji každou věc prověřovat, moc se mi její práce začíná líbit, odpoledne  - malé terény tj. zahrabané vzorky v lese, je to součástí zkoušky z přírody tj. NW-N. Měly jsme 3 terény a to les, paseku a pole, někde měla Šmoula 2 a někde i 3 vzorky, nebyly tam mravenci, a byla důkladně nasprejovaná, takže ji ani hmyz neobtěžoval - Hledala dobře, byla spokojenost.

Neděle - dopoledne urbany v ZD V. Knínice, první hledání velký kamion - 3 vzorky, druhé hledání - obrovská halda různých pneumatik se 2-ma terény po jednom vzorku a poslední hledání byla vlečka od kamionu 3 vzorky a tady jsme trochu opoměly na oje, ale nakonec to dala - super.  Odpoledne stojatá voda v Zálesné Zboři - rybníček = 3 hledání a zvláštní Šmoulin styl - vždycky přesně našla lezla bez problémů do vody, rákosí, kopřivami se bez problémů prodírala, byla radost se na ni koukat.

Pondělí  - poslední den  dopoledne řady, u všech pejsků veliká únava, i když se doba jejich práce denně skládala z 1/2 hodiny dopoledne a 1/2 hodiny v podvečer. Šmoula dala řady super, pracovala pomalu a spolehlivě, i moje práce s ní byla mnohem lepší.  . . . . . . . . nu a zbytek dopíšu po posledním podvečerním tréninku a přidám i aktuání foto  pro ty kteří si na našich stránkách rádi počtou a zajímá je práce naší Šmouličky a čekání Blackyho, který s námi na většinu tréninků jezdí jako doprovod, protože on se rozhodl, že bude na stará kolena mým jediným parťákem a tak děla vše proto aby tomu tak bylo . . . když zůstane doma tak naříká a naříká, jeho naříkání je podobné zvuku jelena, naříkání zoufalého zvířete, . . . . . . . . .

Nu a večerní trénink byl vlastně poslední a byly to jen takové hledací hry a moc se nejen mě, ale Šmouličce líbily.
Ilustrační foto, ŠMOLIČKA HLELDÁ VZOREK ZALOŽĚNÝ V NĚKTERÉM ZE SCHODKŮ.