Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

. . . . . Šmoulinka si zvyká na samotu

18.10.2020   - už měsíc je naše nejmladší Šmoulička sama, nikdy nebyla sama, a tak  se smiřuje se samotou . . . s privilegiem jediného psího miláčka v rodině. Samota pro ni je mnohem horší nežli jsme předpokládali, snad také proto, že je povahově právě taková jaká je. Dny jsou normální běžné, ráno na vycházku i když z počátku pořád na někoho čekala, vracela se k domu, pak jede se mnou na firmu a nákupy, v porvečer na nějaký ten trénink . . . a pak  večerní vycházka , nebo i večerní trénink a tady začala být nejistá, večer sama, hledala je, nemohla pochopit, že bude ležet sama na pelíšku, kde se vždycky tulili všichni tři, leželi jeden přes druhého . . . . . . . . . .  zvyká si jako my všichni . . . . .

Nu a protože život jde dál, tak se věnuji Šmouličce, dále trénujeme nosework, a taky obedience . . . . nu a do toho druhá vlna  -  Covit 19 . . . . . . .  zrušené zkoušky, omezené tréninky  . . . . . přesto i když všude chodím dobrovolně s rouškou, jsem za to všechno vděčná, za to, že se mohu vidět s trenéry, se známými a jejich pejsany. . . . .  a tak v sobotu 10.10.2020 jsme si zajely do Pístova u Jihlavy, kde proběhla celodenní intenzivka NW urbanů. Bylo to docela fajn i když náš vztah s Ivetou je pořád zvláštní,  stále mi vyká i když všem nabídla sama tykání, Šmouličku začala brát jako docela zkušeného psa, dala mi pár cenných rad, díky za ně.

Ve středu řady v hale, a byly jsme samy pršelo a pršelo, a naše kolegyňka Věrka nenašla místo k parkování, my se Šmouličkou chodíme pěšky, máme to kousek, bylo to super, Anička měla několik nových nápadů jak Šmouličku potrápit, ale Šmoulička byla moc šikovná,

Hned druhý den ve čtvrtek jsme měly urbany a to u OD Hornbach a přilehlého Bussines centra u rybníčků,  bylo to moc fajn,  a Šmoulička byla opět velmi šikovná, ani zima jí nevadila, no byla docela dost oblečná, jen jsem měla obavu u jezírek aby náhodou nechtěla ulovit nějakou rybku . . . . . protože takový skok do vody pro ni není žádný problém . . . . . .

Včera sobota a opět počasí spíš hodně špatné nežli horší, zima a zima, trénink byl u přírodního divadla na Hlíně u Doních Kounic nedaleko rozhledny. Trenér tentokráte Libor. Kombinace přírody s urbany,  Šmouličce hledání šlo super, i když některé založené vzorky bylay těžší, za což jsem byla ráda. U posledního čtvrtého hledání se Šmoulička šprajcla u jednoho vzorku, který objevila hned na počátku hledání,  rozhodla se, že k němu už nepůjde, že jej ani nebude značit,  tak Libor vymyslel několik změn v postupu, přesto se k tomu vzorku Šmoula ne a ne vrátit. . . . . . . . na konec to dala . . . . . . . ale bylo to pro nás náročné a teď konečně nějaká fotka z Hlíny a také rozhledna, která je nedaleko přírodního divadla