Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Leon a Šmoulička na vysočině, a taky na NW tréninku

(6.7.2021) už dlouho jsem se vám neozvala s tím, jak se daří mým dvěma naháčům. Celý červen byl hodně hektický samá nečekaná událost - časté cesty na vysočinu,zkontrolovat jak je po některých přírodních událostech, tyto cesty si naši pejsani neskutečně užívali, byli opravdu šťastní , Šmoulička běhala s Leonem jak za mlada, svojí rychlostí daleko překonala 5-ti měsíčního parťáka.
* Hlídání našeho nejmladšího vnoučka si tentokráte užívala Šmoulička, vztah mezi Alánkem a Šmouličkou není ideální, a když už to vypadá nadějne tak Aja zakopne a gecne na Šmoulu. na štěstí venku je neutrální půda a všechna příkoří páchaná Ajou na Šmoule jsou ty tam. Běhají spolu a dokonce Aja Šmouličku hladí, dalším problém jsou nečekané události na firmě, problémy s auty a pod.
* Tréninky byly s blížícími se prázdninami stále řidčí,  což mi z důvodu mnoha událostí docela vyhovalo, počátkem července jsme se Šmouličkou absolvovaly 5-ti denní příměstský noseworkový tábor v Brně a blízkém okolí, Šmoulička se tvářila sice unaveně, ale pracovala spolehlive až poslední dnešní den, kdy  toho všeho měla už plné zuby a tak ne že by dělala chyby, ale moc nepracovala lehla a ležela, a tak jsme to vzdaly. Nejvíc Šmouličku bavilo hledání ve vodě, tedy jak tekoucí tak stojatá, na obou tréninkcích s námi byl Leonek,o ba si hlavně užívali prostředí okolo potoka i v okolí rybníka.  Super se vyřádili. Leonek bude mít za pád ní 1/2 roku a překvapivě ve společnosti Šmouličky způsobí veliký respekt kolem jdoucích. Pokud Leon doroste Šmouličku,  tak to bude respekt budící dvojka. . . . . no uvidíme a teď něco z Vysočiny po vichřici, a něco z tréniku u vody.