Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

a další prázninové dny?

 12.7. 2021 oslavil Leonek 6 měsíců takové maličké půl kulaté výročí.

 13.7.2021 *  jsme  šli navštívit roční peruánku Tequilu, a tak si Leonek zařádil až až, a pak jsme ještě vyšli na vycházku , kde se k nám přidal známý ze cvičáku bandog,  Šmoulička si hleděla svého a na Leonka byla divokost dvou ročního puberťáka přeci jen trošku moc, rozhodl se, že poběží k autu, ale Magda jej uviděla a Leonek se na moje zavolání vrátil za námi, pochopila jsem, že takto si hrát nechce, a tak jsme se rozloučili a jeli směr Brno. Čekala jsme co to s Leonem udělá, na štěstí zase dobré.

14.7 2021 poslední prázdninový nosewokový trénink s Aničkou  ve V. Knínicích,  Šmoulička byla super . . . .  a Leonek byl s námi.

16.7.2021 . . . nu a páteční podvečer byl náš. Trénink až v Ketkovicích  v armi terénech, ale bylo to super přijeli jsme drív a tak jsme se i prošli, nu a po tréninku, kde byla naše Šmoulička, špringr Mia a roční ohařka Euridi.  . . . .  nu  tak proč ne,  nechali jsme Euridiku s Leonem proběnout, v honění se střídali a pak fenečka dostala nápad a fuk do obili, už jsem myslela, že Leona neuvidím, na štěstí se začal strachovat, že mě nevidí a v obili začal skákat, zapískala jsme pořádně a Leon celý od blata a osin šťastný, že mě vidí,  cestoval  domů se zabrácenou Šmoulou, která se rozhodla jej hledat.

21.7.2021 jsme opět Šmoulička a malá Aja měli naše krásné dopoledne a že jsme si jej užívali,  jen Ajovi se moc nelíbilo, že nemůže do vody jako Šmoulička, on je takový maličký vodníček.

23.7.2021 . .  páteční dopoledne opět na vysočině,  kácení pokračuje a naše nahulky si to užily, běhali oba a běhali. Večerní  NW trénink  u říčky Bobravy,  ale tentokráte byla  i dost plná a prudká, přesto s ní Šmoulička neměla problém. Hledala krásně, a vše zvládla na jedničku .

24.7.2021 sobotní výlet do Mikulova kde byla klubová výstava málopočetných plemen, a tak jsme s Leonkem jeli, abych mohla porovnat, a porovnala jsem, jaké bylo moje zklamání, bylo tam 8 xolo standard a z toho nebyla pouze 1 fenka import, ostatní včetně našeho Leonka z Ruska a Chorvatska. I když výškové rozmezí  45 -60 cm všíchni výškově okolo 57 - 60cm, jedno  zvíře bylo menší a většina přítomných se strašně podivovala. Z neznalosti nebo proto, že jedině velký xolo je ten pravý?. . . . . . . . . a taky jsme potkali pár  starých známých,   bylo to příjemné . . . . . . . . . . . . . . a odpoledne zase přijel Aja a  byla legrace . . . . ale to až zase jindy.