Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Poslední velká akce v roce 2021 - Vánoční závod

18.12.2021  * za dobu od posledního mého po vídání se docela dost událo. Naše pravidelné tréninky "Hoopers" v hale  s Leonem, tréninky noseworku se Šmouličkou, kdy jsme se připravovaly na NW D-3 a to nám sakramensky nevyšlo, vlastně ani nevím co se stalo, byly jsme jediné na D-3, ano jsou to zkoušky nejvyšší, dost jsme trénovaly, ale pořád to není to pravé, Šmoulička nejde na jistotu pachu, a to mě mrzí, jako by se po době stálého trénování někde něco zlomilo, je tam prostě něco špatně a já přemýšlím co, hlavně jak to napravit,  před zkouškou jsem se rozhodla, že to bude její poslední, ale s tréninkem samozřejmě neskončíme, hlavně proto, aby Šmoulička pořád něco dělala, aby věděla, že mi na ní hodně záleží.

16.12.2021 jsme se opravdu vydaly na D-3, a nebyl to vůbec dobrý nápad, v úterý 14.12 jsem zkoušku konečně zaplatila a byla rozhodnutá na zkoušku jít,  ovšem den nezačínal dobřé,  první špatné znamení, zapomněla jsem doma všechny dokumenty od Šmouličky a tak jsme se musely vrátit, protože jsem nevěděla jak to bude s časem, přijely jsme o 5 minut později, ale první skupina ještě pracovala, když jsem viděla ty ostatní při práci, tak mi bylo naprosto jaké, že tohle bude fakt fiasko a taky bylo, vůbec nevím, co se stalo, ale Šmoula při první řadě - ruce - označila první vzorek, druhý jen tak zlehka chtěla a na ostatní se doslova vykašlala, číli konec, povolen pouze 1 průchod, když měla řadu projít po druhé cvičně, tak se vůbec nechytala, tak tohle se mi ještě nestalo, . . .  cestou domů pozvracela celé auto, pak měla šílený průjem, že by psychika taky fungovala . . . tak takovou ji vůbec neznám, že by pochopila, že zradila, že to zvorala, protože tentokráte to moje chyba vůbec nebyla  . . . . promyslela jsem další strategii a uvidíme jak to bude dál.

18.12.2021 na tento den  jsem přihlásíla naše mladičkého Leonka na Vánoční závod, abych zjistila, jak na to vlastně je. . .  a k mému překvapení  dobře.  Vánoční závod měl 3 kategorie, a to štěňata, pokročilí do 2.let, a dospělí, celkem29 týmů, což bylo fakt hodně. Představoval pro jednotlivé kategorie upravené zkoušky BH. Pro štěňátka, kterým Leonek ještě je,  chůze na vodítku, Leon odchodil super, obraty na místě,  taky krásné z mojí strany v obou případech byly chyby jako psovoda, povely sedni lehni vstaň, moc Leonovi nešlo vstaň, musíme potrénovat,  pak přišel povel volno, Leon se samozřejmě rozběhl za Maruškou, která byla v téhle kategorii rozhodčí, na povel k noze přiběhl a přisedl,  pěkné,  na to, že nikdy takto necvičil, jsem byla spokojená, super zvládl přeběhnutí kladiny, nu a teď přišel kámen úrazu, tunel, byť krátký, ale pořád delší než-li na Hoopers a nešel proskočit, tak pro našeho Leonka nezvladatelný, a tak z toho bylo až 7-mé místo z 9-ti, hold tunel za nulu.Přesto jsem byla nad míru  spokojená, kladinu zvládl super,  přivolání taky a zbydek budeme pilovat.

POSLEDNÍ KATEGORIE Vánočního závodu - přivolání a tady Leon získal první místo a měl vůbec nejlepší čas. Běžel opravu jako o život,  dostal svoji první medajli, a vyhrál svůj první závod!!! že bychom se vrátili do dob dávno minulých, kdy naši peruáni kam přijeli, odtud si odvláželi nějaké vítězství? Šmoulička tohle štěstí nikdy neměla, zvykla jsem si. Prostě byla to naše Šmoulička.

Každopádně  dnešek byť byl dlouhý, byl super závěr roku 2021, a díky všem kteří jej zorganizovali.