Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

. . . posledních 14 dní

12.9.2022 - dnes má Leonek 20 měsíců, posledních 14 dní bylo nejen pro nás, ale taky pro Leona velmi náročných, náhlý odchod té naší milované "postavičky do dějin" nám všem zamotal životem, pořád nám moc chybí, Leonek ji stále v autě postrádá, obsadil její noční pelíšek, asi cítí, že tam byla. . . . . . .  ale život jde dál a my se s tím všichni musíme vyrovnat, sice každý jinak, ale musíme. . . . . . . . .

Leonek těm všem sportům o kterých jsem přemýšlela dává na frak, prostě on není ten pravý sportovní typ,  sice se snaží ale jen někde  a někdy, podle nálady a hlavně podle místa. Sice jsme toho až tak moc nezkoušeli, ale už máme několik sportů se zamítavým postojem trenérů.

 * * Tak například v OB končíme, protože Leonovi něco na cvičáku vadí, a já nevím co, protože stejné cviky poslušnosti cvičí se Šlapanicích bez problémů a na Kostelní zmole má problém, možná protože je tam naprosto sám, nebo protože se s ním Romča přestala muchlat? čert ví co se mu v té maličké makovičce honí, že by mokrá či vysoká tráva? Jediné s čím má problém je aport a trochu box, jinak chůze u nohy, přivolání ze stoje nebo z lehu, polohy , překážka dobré!!!!!! a tak zkusímeod zítra větši skupinu snad to bud lepší a tak na Kostelní zmole, máme předplaceno 5 hodin, když to nebude ono, tak nebude, hlavně že poslouchá a udělá co se po něm chce.

* * Coursing  .  a já myslela, že je to sport pro každého, Leon začal běhat licenci, solové běhy super, a přišly párové a asi moje chyba ve stavbě běhů měl by běžet 1 běh solo a 1 v páru a on nejdřív solo běhy protože nebyl pro pár parťák  . . . . .  a když byl, tak to dopadlo blbě, hodl par´tákem nebyla Šmoulička, na kterou byl zvyklý . . . . . .  a Leon měl dva běhy s ridgebackem, v prvním do něj narazil, doběhl na kopec a zastavil se a vyčůraně počkal až střapec pojede dolu k cíli a běžel za ním, ve druhém udělal totéž a u střapce ještě vrčel na pejsana, což se mi fakt vůbec nelíbilo a Leon to ihned pochopil . . . . . že by si vzal příklad se sobotní rvačky chodˇáka a maliňáka? koukal na to, jak je majitelé nemohli dostat od sebe a taky dostal nápad jit jim pomoci, ještě že moje slovo platí . . . . . . . tak a teď Milan Oliva i Adélka nad ním začali lámat hůl . . . . . zkusí běhat sám, no trénovat budeme, snad je přeci jen lovec . . . . . . třeba jej to přejde . . . . .

* * no a Hoopers, je pomalý a hlavně neproběhne dlouhý tunel, běhá bez zájmu . . . . . . běhá dobře jen v hale . . . .

* *  a závěrem jsou tu ještě  výstavy, ale zrovna ty nejsou moje hoby,  přesto jsem Leona přihlásila na NV Olomouc , kde dostala V1 CAC,  převedl se pěkně, rozhodčímu se sice líbil,ale  NV nedostal. . . . .  tak při nejhorším budeme jezdit po výstavách, abychom splnili alespoň nějakého šampiona a aby se trochu vyrovnal těm naši peruánům a vlastně hlavně Blackymu, protože mu tak všichni ale všichni říkají, že by si co života přinesl něco z něj?