Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Leonům první canisterapeutický kurz - první opravdová práce

30.9.2022 - už je to měsíc a den od doby, co nás opustila naše Šmoulička, vzpomínám na všechny naše psí miláčky, ale hlavně na ni, je to pořád moc čerstvé, moc bolestné a to nejen pro nás, ale i pro Leonka, pomalu si zvyká být někdy doma sám, jsou to pro něj nové zvláštní situace, nejhorší je  stále samota v autě . . . . . . první takovou velkou zkouškou pro Leonka byl víkend 23.-24. září 2022 dny voleb, kdy jsme s manželem oba byli ve volebních komisích. V pátek 23.9. musel být Leon sám už od 13.00 hodin, pustili jsme mu rádio, by neměl pocit samoty,  ale hned okolo 15-té jsem jej šla zkontrolovat, na štěstí naše volební komise byla ve škole hned naproti našeho domu. Překvapivě byl Leonek v klidu, nic nerozházel, ani si nehrál, jen byl neskutečně šťastný, když mě uviděl ve dveřích. Pak jej šel po nějaké době zkontrolovat manžel,  v 19.00 jsem jej vyvenčila a nakrmila a tak jsme se střídali až do 22-ti hodin.

V sobotu 24.9. jsme se s manželem také střídali a po 14-té hodině, kdy bylo sčítání hlasů a nebyla možnost odejít, jej vzal na výlet syn a manželkou, a Leon si to opravdu užíval, protože o je miluje a hlavně Míšu, která jej se mnou přivezla z letiště. Je to jeho veliká láska. Když se vrátili nějak okolo 19-té hodiny, už jsme měli spočítáno a odesláno, tak super.

28.9.2022 jsme s Leonem jeli do Babic u Šternberka na canisterapeutický kurz, kde přímo na příkladech jsme si zkusili, jak se taková canisterapie provádí, hlavně abych zjistila, zda je Leon vhodný pro canisterapii,  bylo na kurzu 8 týmů tj. psovod se psem, někteří byli mladší, jiní zase starší, Leon byl moc šikovný, na své plemeno je mimořádně komunikativní, poslouchá, tak ještě budeme absolvovat kurz 8.10. a pak jen canisterapeutická zkouška. V Aura canis , která canisterapii zaštituje, se nedělají zkoušky vloh a to je to vše složitější.
 . . . a tak to vypadá, když  Leon zůstane v autě sám, panika ze samoty, vše shrne pod sebe a nebo k zadním dveřím a já  pozapomenu, otevřu a pak vše sbírám na silnici. . . . . . neznala jsem to k mých peruánů, ti měli auto jako svůj druhý domov, který je zklidňoval. Snad si i Leonek zvykne . . . . .