Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Brněnská národní výstava 7. - 8. ledna 2023

Brněnská národní výstava 7. - 8. ledna 2023

rozhodčí:   Zdeňka Jílková

                                                                                        peruánský naháč velký:                                                                                             
Ensiferum Xalucha (Enzo)  *  třída štěňat * VN 1    

Mexický naháč standatd:
Xolomania Sajmon  (Leon)  *   TO * V2, rez. CAC

Naši kluci  Leonek a Enzíček se dnes zůčastnili Brněnské národní výstavy, výstavu posuzovala paní Zd. Jílková, výstava měla pro nás dva docela velké problémy.

Prvním bylo rozdělení při posuzování.
Jako první začínali mexičané a Leon byl jako 4 posuzovaný pejsek.  Paní rozhodčí na něj pěla odý, krásný postudek , protože Leon hodně přibral a je z něj fakt pěkný pes. Bohužel má klešťový skus a to se paní rozhodčí vůbec nelíbilo, bylo to poprve z asi 8 absolvovaných výstav a to paní rozhodčí jej už jednou taky posuzovala a skus byl korektní. Tak dostal V2, rez. CAC, mrzelo mě to.  No ono záleží na co se právě rozhodčí zaměří, ale nám i tohohle stačí naše handlerka Marika byla zklamaná, tohle prostě nikoho nenapadlo. Inu stalo se.

No a peruáni byli posuzování jako poslední a před Enzíkem bylo 50 pejsků a tak jsem to vyřešila tak, že jsem nejdříve vzala Leona, a pak jela domů a vzala Enzíka, a taky vyzvedla Kryštofka, který jej předváděl. Na výstavišti jsme byli v 11.00 , bohužel před peruány  bylo ještě téměř 40 psů k posuzování a tak se na Enza, který byl posuzovaný jako první z peru velkých, se dostala řada v 12.40 hod.  Enzo se prospal v přepravce, kterou má docela rád, a tak jeho předvedení bylo opět radostné, tentokráte Kryštof zvolil metodu chůze a pevného vedení a vyplatilo se, do výstavního postoje Enzo se staví sám, protože stále trénujeme, tak paní rozhodčí napsala super poszdek, jen kdyby její odhad vyšel. Bohužel, ale Enzík také nemá zuby super, ale něco tam má. Na štěstí to paní rozhodočí vůbec nevadilo, Enzo nejdřív na paní rozhodočí dvakrát přátelsky skočil, aby se s ním pomuchlala, a tak jej mohla dokonale prohmatat a taky se pomuchlat.   . . . . . .  nu a protože byl šikulka a VN 1, dostal i svoji první medajli.

Další velký problém pro mě byl, že přestali topit a v pavilone jak ubývalo vystavujících, začala být pořádná zima a protože peruáni byly úplně poslední vystavovaní zima byla i Enzíkovi, ale ten měl na štěsti v kleci pořádné deky. . . . . . . . a to by bylo z dnešního náročného dne všechno. fotečku dodám zítra.