Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Významná data našich kloučků

Ve čtvrtek dne 12.1.2023 oslavil náš Leon -Xolomania Sajmon už 2 roky,

jsme moc rádi, že jej máme, je to úžasný kluk i když se trochu nakazil od divocha Enzíka, takže se z něj stal opravdový mladý pejsek.

17.1.2023 byl Leon na vyšetření  srdce -  dědičné vady, paní doktorka nejem sdělila, ale i napsla do zprávy , že je vše naprosto v pořádku 

Dnes 21.1.2023 slaví náš Enzo * Ensiferum Xalucha už 1/2 roku,

stal se z něho už docela velký pejsek, sice stále řádící štěňátko, přesto občas poslechne . . . . . včera dokonce byl moc rád, že má svoji paničku a brášku Leonka, odpoledne jsme šli na vycházku a zastavili se na výběhu , bylo tam dalších 8 pejsků, což jsem přijala jako super socializaci, ale nebylo tomu, Leonka to nebavilo a tak jsem rozhodla, jde se dál a šla k bráně s tím, že jsem oba zavolala, Enzíček byl asi nejmladší i když ne nejmenší, odroslejší štěnda ohaře a dobrmana si z něj udělali honící myšku, Enzík to zpočátku pojal jako hru, ale asi jen do doby, kdy jej začali tahat za kapuci oblečku, kterou samozřejmě utrhli a nikdo z přihlížejících nepomohl, jen bráška je přinutil, aby svoji pozornost obrátili na něj . . . a tak Enzík konečně utíkal za svoji paničkou , přiběhl i Leon a za ním se opět řitili dva velikání ohař a dobrman, se kterými si ovšem Leon hravě poradil. Když jsem urvanou kapucku šla hledat, tak mi přítomní jen řekli, že to si musí každý hlídat sám, protože psi všechno roztrhají, překvapilo mě to, co kdyby mi spadla drahá rukavice nebo něco jiného cenného . . a najednou jsem pochopila proč paní držela v náručí Yorka a další měla pod bundou jiného malého psíčka . . . . . bohužel místo hlidání svých psů, si asi chodí na výběh povídat . . . hold stalo se. . . . chodíme tam málo, nebo když tam nikdo není, tak zase budeme chodit na jiný příjemnější výběh. A teď jedna fotečka z Vaňkovky, kam občas Enzo se mnou zabrousí, jediné co mu stále dělá problém, jsou jezdící schody . . ale to tak po čase zvládneme.