Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

28.-29. leden 2023 DUO CACIB Brno

28.1.2023 DUOCACIB Brno

Peruánský naháč velký
rozhodčí : Martin Šipkovský

Ensiferum Xalucha * Enzo - třída junior * VN1 (převedla Kateřina Š. chovatelka)


Mexický naháč stnadard
rozhodčí: Leoš Jančík

Xolomania Sajmon * Leon - TO * V2  (předvedla Marika M.)

Oba naši kloučci se opět zůčastnili výstavy, Enzo se panu rozhodčímu velmi líbil, hlavně povahou, ale i exterierem, jeho hodnocení bylo opět úžasné, u Leonka opět zabodovaly zuby, protože má kleště, no prostě dle vyjádření MVDr. Fichtla zuby jako noty na buben každý jde jinak, ale čelisti jsou naprosto v pořádku. Bohužel tato vada ubírá Leonovi body a nedá se s ní vůbec nic dělat, a tak Leonka budeme vystavovat ojediněle, na štěstí chlapec má jiné přednosti a to je povaha.
No a hned v úterý jsme opět měli canisterapii v autistické škole v Brně, tentokráte byl Leon opravdu hodně unavený, ale dětem to nedal vůbec najevo, je fakt profesionál. V první skupince bylo 8 dětí ze 4 třídy,  onemocněla jim paní učitelka, i když dětí bylo hodně byly naprosto úžasné,  s Leonem se seznámily pohladili si jej, a také  daly pamlsky, a on by bral a bral, na konci půl hodiny bylo vidět, že je Leon už trochu unavený, stoupl si odešel, lehl na svoji odpočinkovou deku, ale pak zjistil, že zrovna tohle není slušné a tak se vrátil a s dětmi se rozloučil podáním pac, po chviličce přišla další skupinka dvou kloučků, jednoho  znal z minulé hodiny,  druhý z kloučků byl z celé situace dost nervozní a tak si povídal o tom se děje, ale všechno zvládl velmi dobře, i na Leonka sáhl a následně mu dal pamlsek, a tak jsme s Leonem předvedli nějaký ten trikový cvik - proplétaní se mezi nohama, obíhání, taky dávání pac, to se dětem moc líbilo, v poslední skupince  přišly 3 děti, dvě z nich Leonka znaly. Holčička byla nová a rychle si Leona oblíbila, a tak zkoušela za mé pomoc některé z triků, holčička byla spokojená, bohužel kloučci se nepřipojili, ale reagovali líp nežli minule, takže podle mě značný posun.

Ve čtvrtek jsme měli s Enzíkem opět halu, kam chodím jednou týddně na 1/2 hodinky si zaběhat hoopers a taky zkusit předvádění a poslušnost,  jsme tam sami a hoopers mu opravdu jde, no uvidíme na našem prvním společném tréninku  příští čtvrtek