Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

MVP Olomouc 10.9.2023

(13.9.2023) . . . tak nějaké novinky od našich dvou nahulek. . . . . .

Enzo začal běhat hoopers taky na Ostrově, tj. soukromý cvičák, s vysokou kvalitou, kam jsme před covidem chodily běhat se Šmoulinkou . . . nebyla jsem zde celé 4 roky, a k mému obrovskému milému překvapení  . . . . .  si všichni vzpoměli na Šmoulinku,  byla to taková úžasná a je vidět, že i nezapomenutelná  postavička  . . . .  a tak sem chodíme běhat s Enzíkem . . . prostě musíme, protože Enzo má problém právě s velkou travnatou plochou, kde najednou zjistil , že pocit svobody je úžasný, a přivolání právě na této ploše je problém  . . . .  a protože je to právě peruán, který je povahově tak moc jiný, žádné běžné přivolávací  metody až tak moc nefungují.  Trénujeme stále pozornost, kontakt oční . . .  to vše  je super, všude na ulici, v hale,  v parku, ale běda na cvičáku s velikou travnatou plochou, no snad se to zlepší, hlavně musíme tam, kde je hodně pejsků . . . ale protože Enzo miluje hoopers, tak určitě brzy pochopí, co je pro něj nejdůležitější. . . . . .

Leon začal  taky pracovat, začali jsme "čuchat" tj. začali jsme jezdit na tréninky, zatím jsme byli pouze 2x poprve jak jsem psala  tak jsme byli v lese, a po druhé jsme zkusili urbany, které dělá pravidelně denně i doma tj. založím mu vzorek na ulici, u školy, v trávě, no kde mě právě napadne . . .  a Leonek hledá a pokud určím správný vítr, tak je hledání velmi úspěšné a pokud ne, tak si to Leon vyhodnotí sám,  je sice pomalý ale velmi úspěšný, zatím dáme vždy jen dvě hledání . . . . ale časem se to určitě zlepší. . . . .

10.9.2023 byla MVP v Olomouci, kam jsem jela s Enzíkem, posuoval pan Václavík, který je velmi přísný a hlavně chce plnou hubu zubů. . . . .  a to u Enzíčka fakt není.  Rozhodčí byl velmi přísný, sázel VD jak na běžícím páse,  Enzo vystavoval se svým brášnou ve tř. mladých, Když pan rozhodočí viděl Enzovy zuby nevycházel z úžasu.  . . . na štěstí čelisti jsou ok, Enzo dostal  krásný posudek, všechno nej, jen ty zuby a tak konečná byla VD1, a jeho bráška VD2, no zklamání z mé strany nebylo  . . . vlastně jsem byla ráda, že dopadl takto.

MVP Olomouc 9.-10.září 2023

rozhodčí: p. Václavík

Ensiferum Xalucha * Enzo : tř. mladých  VD1