Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

"LOVEC ROKU" ? coursing Český pes

28.6.2010 - 00:00:00

Klubový bodovací coursing "Lovec roku" se konal dne 26.6.2010 na původním vojenském cvičáku, dnes kynologickém cvičáku TARAN v Pohořelicích u Brna. V 8.30 byla ukončena přejímka, v 9 hod byla postavena trať a hned začínalo první kolo. Zúčastnilo se celkem 51 psů rozdělených na s PP a bez PP, dále rozděleni na psi a feny a ti podle výšky do dvou kategorií, první kolo-30 běhů. Průběh závodu prvního kola byl rychlý, v 10.45 bylo odběháno. Byla vyhlášena přestávka, kdy pejsci využili jak suché části, tak vody ze zbytku vypuštěného rybníka, společně si zařádili, ochladili a v 11.30 hod. pokračovalo druhé kolo. Jednotlivé běhy šly rychle za sebou, dráha nebyla dlouhá jen asi 500 m, střapec natahovali "hoši-natahovači" ručně, po 13,30 hodině byl odběhnut poslední běh. V perfektně zorganizovaném závodu bylo ve 14.30 vyhlášení vítězů. Absolutním vítězem závodu se stal vipet Toníček (Newton z Úplňku)a byl opravdu nejlepší. Blacky získal 3-tí místo v kategorii psi s PP nad 45 cm, kde bylo 12 závodících. "Lima"obsadila místo 5-té a "Cuzko" byla na 4 místě ještě se dvěmi fenkami, v kategorii feny nad 45 cm běželo 10 fenek. * * Po vyhlášení výsledků dostala příležitost si zaběhnout i "Inka", byla s námi a k mému úžasu těžce nesla svoji neúčast v závodě. "Inka" zaběhla krásný tréninkový běh s "Cuzko", závěrem ještě Blacky s vipetem Toníčkem v rovnocenném běhu si sáhni na dno, protože oba měli touhu zvítězit. Taky ještě zatrénoval Henry N.B. s vlkodavem. Šlo mu to daleko lépe nežli z Blackym, kde uctivost k příbuznému mu nedovoluje kýlovat. Před půl čtvrtou jsem opouštěni Pohořelice, cestou nakoupili a ujížděli směr vysočina, naše chaloupka. Tam nás již očekával Holík s páničkem. * * * V neděli jsme už dělali jen obvyklé procházky k řece, kde je stále vody dost a dost. Zkoušeli jsme také agiliťácké sekvence. Spokojeni jsme se navečer vrátili domů. * Několik fotek ze soboty je ve fotogalerii "Psí sporty", více fotek je na www.nahaci.rajce.idnes.cz.