Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

3. 4. 2011 * Moje účast na Semináři o metodice výcviku poslušnosti positivní motivací -Šlapanice.

28.08.2011 - 22:29:16

Neděle  3.4.2011 - jsem se zúčastnila semináře poslušnosti psů, který pořádal náš KK Šlapanice. Přednášející byla Kateřina Kramářová (www.katerinakramarova.estrany.cz). Na semináři se sešlo 15 psovodů, převážně majitelů služebních plemen,  majitelka irského triéra, majitelka křížence a já  majitelka peruánského naháče velkého. Mezi špičkovými psovody NO jsem strávila své dětství i mládí, i tyto semináře absolvují špičkoví psovodi s vynikajícími výsledky u NO a jiných služebních plemen. Snažím se takto alespoň trochu nakouknout po pokličku jejich profesionality, i když na druhé straně peruánský naháč velký, kterých je ve světě jen pár stovek má v zahraniční  úspěchy v poslušnosti a to v obedience.

 

Jednodenní seminář Katky Kramářové má dvě části - dopoledne za pomocí videa nám ukázala dnešní způsob výcviku špičkových psů ve sportovní kynologii. Pro mě je to velká motivace, jak zlepšovat jednotlivé cviky poslušnosti u Cuzko a Blackyho hrou a pamlsky. Zkoušet nové metody a tak si připravit půdu pro budoucí pro mě již poslední štěně, se kterým bych se chtěla věnovat právě tomuto sportu.

V odpolední části semináře se Katka věnovala jednotlivě každému psovodovi se psem, jejich problémům.

My s Cuzko jako tým máme  problém - Cuzko v chůzi jde dál od mé nohy a hlavně nesleduje mě soustavně. Dala jsem si poradit – není to záležitost jednoho dne ani týdne už proto, že Cuzko má již 6 roků., je již „stará“, – uvidíme, co zvládneme. V tomto věku se připravuje  většina špičkových psů již na odpočinek a jejich psovodi vybírají nového nástupce, začínají znovu s novým mlaďoučkým štěňátkem.

Je to úžasné - ta souhra psovoda se psem. Mé cíle ovšem ve sportovní kynologii nesměřují tak vysoko, protože shodou náhod mám 5 peruánských nahých psů, kteří mě milují celou svou psí duší a já jim tuto lásku vracím tak, že s nimi trávím většinu svého volného času.   Mým cílem je mít zvládnutého každého psa z této smečky  tak , aby společně neohrožovali své okolí, aby bezpečeně poznal každý z nich chodník od silnice, bez povšimnutí míjel  psy, chodce, cyklisty, protože to je důležité pro život v centru města, v blízkosti rušných komunikací.  V sekci naši psi jepár fotek z odpolední části semináře - www.hairlessbrno.com/fotogalerie.php