Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Svojanov už po páté ! ! !

28.08.2011 - 22:41:37

Od 10.07.2011 do 16.7.2011 jsem s peruány tentokrát s Cuzko, Blackym a Holíkem prožila krásný týden na psím táboře ve Svojanově u Mor. Třebové. Sešlo se pouze 6 peruánů, krom mých tří byly zde obě peruánky paní Balajkové (chs od Cidliny) a 6 měsíční chlupáček Bobo z chs Javanna. Přijelo také několik číňánků, jejich počet  však zdaleka nedosahoval počtů předcházejících let. Ostatní pejsci byli většinou z plemen velkých nebo větší středňáci.  Nám tj. mě a mým psům složení vyhovovalo. Byli zde jak psi začátečníci, tak také již ostřílení borci.

 

My se přiřadili k těm ostřílenějším a také náš program podle toho byl sestaven. Den začínal pro Cuzko a Blackyho  již v 6.00 ráno stopami, pak přišla moje snídaně, v 8.00 hod byla obedience s Cuzko (běžně se jí říká vyšší škola poslušnosti), v 9.30 první hodina agility pro Cuzko a Blackyho.  Ve 12 hod. oběd, v 16.30 pokračovala druhá hodina obedience s Blackym a hned následovala hodina agility s Cuzko a Blackym.

Snažila jsem se jim už nic nepřidávat, protože program byl i pro ostřílené borce jakými jsou Blacky a Cuzko hodně náročný.

Holík s námi jel pouze do počtu, má mnohaleté potíže s trávením, které se v poslední době stupňovaly a musí být častěji krmen a tady jsem mu tuto službu mohla kvalitně zajistit..

Holíkovi se pobyt moc a moc líbil,  byl stále na útěku za některou z hárajících fenek, s nějakou poslušností si nedělal vůbec žádné starosti. Využil každého okamžiku, kdy jsem jej odepla z vodítka a vzal „roha“. Naštěstí nedělal nic špatného a tak si všichni  našeho „útěkáře“  oblíbili.

Blacky tento „druh sportu“ obkoukl a chtěl ho také zkusit, bohužel ten se z mé strany se špatnou potázal,  a tak poslouchal jak hodinky. Cuzko byla v pohodě, raději se nesnažila  mě opustit.

Týden uběhl jako voda,  v pátek odpoledne bylo táborové vystavování, večer tj. v 19.00 hod závod v coursingu. V sobotu byly jako každoročně  táborové závody v agality, rozdělení bylo na začátečníky, pokročilé a závodníky samozřejmě S, M, L. Naši pejsci  běhali v závodnících  L.  V coursingovém závodě tř. závodnících se umístili jako první (byli sami), v agility kde byly převážně border colie, se Blacky umístil na místě 4. ze 6 a Cuzko na místě 3. Umístění  v agility je obrazem celého týmu tj. psa a hlavně psovoda.  

Po večeři jsme sbalili a spokojeně odjížděli k domovu.

Tento pro mě i moje psy již pátý tábor Svojanov, mě opět splnil víc nežli očekávání, kvalitní zkušení yýcvikáři, mnoho příjemných lidí, klid a pohoda, i počasí nám přálo. Díky všem, kteří přispěli  k super týdnu na Svojanově !!!

Několik fotek v naší fotogalerii : www.hairlessbrno.com/fotogalerie_detail.php?id=94  ostatní na: www.dvoramic.rajce.net a na   www.anglickysetr.cz