Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

1. Mistrovství KCHN ČR ve výkonu - VÍTĚZ - CUZKO - Cinie Nort Brun

28.08.2011 - 22:50:18

Cuzko s celkovým počtem 57 bodů z 60 možných opět složila zkoušku ZZO podle NŘ ČR a stala se tak celkovým vítězem 1. ročníku Mistrovství Klubu chovatelů naháčů ČR  ve výkonu pro rok 2011.

Foto: www.hairlessbrno.com/fotogalerie_detail.php?id=99   Podívejte, jak si své vítězství mezi poháry užívá (foto 3).

A jak to všechno začalo?

Přišel návrh od členky KCHN ČR Dagmar Novotné, že zorganizují ve svém kynologickém klubu Mistrovství KCHN ČR  ve výkonu pro čínské a peruánské naháče. KCHN ČR pořádá již několik roků  mistrovství  v agility a coursingu proč ne tedy ve výkonu. Byl dohodnut termín 13. – 14. 08 2011.

 

První  mistrovství KCHN ČR se zkouškou ZZO podle NŘ ČR se konalo v krásném prostředí  kynologického areálu v Jindřichově Hradci. Docela dlouho jsem váhala s přihlášením, neboť ve stejný termín byl bodovací závod v coursingu. Dohodla jsem se s majitelkou Henryho a bylo rozhodnuto. Blacky pojede na bodovací závod se svým bráškou Henrym  a Cuzko se mnou a Holíkem na Mistrovství ve výkonu. Závod byl stanoven na 14.8.2011, program výcviku byl na dva dny a já jej využila i proto, že jsem se chtěla podívat na naše odchovy v Č. B.

V sobotu jsme vyrazili z Brna v 7 hodin a po deváté hodině  jsme už byli  na cvičišti, jel s námi opět i Holíček. Počasí bylo špatné, cestou hodně pršelo. V areálu jsem zjistila, že účastníků je velice málo, byla to škoda, ale i tento sport se musí  majitelům číňánků a peruánů dostat pod kůži. Dopolední program tedy odpadl, odpoledne jsme si přejeli poslušnost, taky si pořádně zapršelo a já tedy odjela do Č.B. V přestávce mezi přeháňkami byly ukázky výcviku se špičkovými NO.

Ubytování jsem využila přímo v areálu KK, což bylo výborné.Ráno v neděli nás už  přivítalo sluníčko, mezi 8 – 9 hodinou byla prezentace, veterinární přejímka. V 9.30 byl zahájen závod mistrovství se zkoušku ZZO.  Cvičících bylo pouze 5 - 3 peruánští naháči a 2 číňánci.. Cuzko byla 3. v pořadí. Její výkon by standardní, až na aport, který přinášela pomalu. Její oblíbená disciplina, bohužel zklamala. Paní rozhodčí byla velmi spokojená, Cuzko získala 57 bodů z 60 možných. Protože měla tuto zkoušku splněnu již z dřívějška, byl jí vystaven výkonnostní průkaz, kam jí budou zapisovány i další vykonané zkoušky z výkonu.

Cuzko mi udělala velkou radost,ověřila jsem si, že je to opět moje „stará“ dobrá Cuzko, se kterou mohu opět počítat při  další zkouškách.

Ve 13.30 bylo vyhlášení výsledků, předání diplomů, fotografování.

Byl to i přes sobotní nepřízeň počasí příjemně strávený víkend s poznáním mnoha báječnými lidí, kteří pracují se psy a od kterých se mohu mnoho naučit. Škoda jen, že tuto možnost využilo tak málo majitelů klubových plemen, hlavně těch majitelů o nichž je známo, že se svými psy cvičí, případně už nějakou tu zkoušku mají. Je to velká příležitost,  jak si zopakovat vše co pejsek umí právě před zraky rozhodčího.