Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

2. Mistrovství KCHN ČR ve výkonu - absolutní VÍTĚZ - opět CUZKO - Cinie Nort Brun

14.08.2012 - 11:12:52

Na tento závod s možností splnit zkoušku ZZO jsem přihlášila nejen Cuzko, ale i Gastona, který je ve vlastnictví mé neteře Magdy. Gaston absolvoval mnoho cvičebních hodin jako předváděcí pes v jednom kynologickém klubu, nebylo nutno jej cokoliv učit, jen vše zopakovat, stejně jako s Cuzko.

Bylo tedy rozhodnuto, účast zaplacena. Vyjela jsem stejně jako minulý rok již v sobotu dopoledne  s Cuzko,  Gastonem a malou Šmouličkou. Krátce po obědě jsem byla na místě na cvičáku  KK Jindřichův Hradec, kde byla paní Jana Novotná a Dáda Krupicová, které zastupovaly  pořádající organizaci. Cvičák je dobře oplocen, se zděnou budovou, kde je dobré sociální zázemí i možností přespání, což jsem opět využila. Zaparkovala jsem hned za bránou, a vypustila pesany, kteří obrovskou plochu dokonale využili.  Než přijeli ostatní, pomohla jsem s trávou, vyvenčila svoje psy. V 16.00 hodin začalo několik ukázek různých metod výcviku. Protože mám mladou fenku a chci s ní cvičit,  využijí některé z předváděných metod.

Po 19 hodině se pesani navečeřeli a my dospěláci zasedli na terase a povídali a povidali, Šmoulička využila o něco staršího Pankyho k pořádnému řádění, bělali dlouho co všechno vyváděli ani nevím, jen přiběhla vždy na kontrolu, že je ještě živá. Užívala si volnost důkladně, Gaston a Cuzko zalehli na terase a spali.

 

 

V neděli 12.08.2012 ráno jsme se sešli krátce po 8 hodině, rozhodčí přijel před devátou. V 9.45 hod bylo slavnostní zahájení  2.Mistrovství KCHN ČR ve výkonu a zkloušky ZZO.  V 10 hodin začaly zkoušky. S Cuzko jsem šla na řadu hned jako druhá. Pan rozhodčí byl přísný, mám ráda rozhodčí, kteří se moc nekoukají na plemeno, ale kvalitu provedení. Bohužel tentokrát Cuzko zklamala na celé čáře,  chodila nepřesně, u aportu přemýšlela, zda jej vůbec přinese. Takže pouze dvě desítky. Prospěla sice výborně,  ale jiným zkouškami se její výkon nedal srovnávat. Následovala Ovečka (pena coa) z chs Pazzda byla velice šikovná, proti loňsku se hodně zlepšila, bohužel neaportuje. Následovala Gitta N.B z našich chs. Také velice šikovná, povely psovoda - její paničky neodpovídaly zkušebnímu řádu, body dolů. Zkoušku splnila. Čínský chocholatý pes, zkoušku nesplnil. Gaston šel na řadu předposlední, jeho poslušnost  byla vynikající, jak ji komentoval pan rozhodčí – konečně chodí pes jak má, přišel aport a první problém – Gaston neaportuje, mínus 10 bodů. Dlouhodobé odložení se Gastonovi zdálo opravdu dlouhé a tak skutečně 3 vteřiny před povelem „ke psovi“ se zvedl a udělal l krok a opět zalehl. Stálo nás to mnoho bodů dolů, prospěl. Poslední a sedmý ze zúčastněných pejsků byl čínský chocholatý pes. Jeho předvedení jednotlivých cviků bylo nad moje chápání, přesto u zkoušky uspěl. Tady jsem přísného pana rozhodčího považovala za neobjektivního, neboť  podle mě čínský chocholatý pes krom dlouhodobého odložení nesplnil žádný ze cviků na odpovídající počet bodů, aby zkoušku splnil. Přesto splnil. Většina z nás se bouřila, ale bylo nám to k ničemu, nebo´t rozhodnutí rozhodčího je neměnné. Druhá část zkoušky proběhla bez problémů. 

Ve 14 hodin bylo slavnostní ukončení 2. Mistrovství KCHN ČR ve výkonu, absolutním vítězem se stala opět naše Cuzko - Cinie Nort Brun, která si své vítězství opět důkladně prožila, což ocenil i pan rozhodčí a Vy můžete vidět na fotkách..

Všichni zúčastnění  pesani dostali mnoho a mnoho dárků, sponzoři byli opět velmi štědří.

Přes všechny nepříjemnosti, které vznikly, jsem ráda, že jsem se této klubové akce zúčastnila, děkuji všem, kteří ji pořádali, všem, kteří ji sponzorovali a také všem, kteří přijeli  se jen tak podívat, protože setkání bylo skutečně velmi příjemné a příští rok to zkusím znovu, i se Šmouličkou. (Hlavně líp připravím Cuzko). Fotky jsou na : http://nahaci.rajce.idnes.cz